Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta dev adım

Sağlık Bakanlığı Kamu Özel İşbirliği Şehir Hastaneleri'nin imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, "14 ilimizde kurulacak hastaneler, çevrelerindeki diğer kuruluşlara da hizmet verecek" dedi

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında İzmir'de ve Manisa'da yapılacak şehir hastanelerinin de bulunduğu tanıtım programı ve imza töreninde, "Burada bugün 14 şehir hastanesinin, yani 24 bin 407 hasta yatağı kapasiteli 79 hastane ve bir halk sağlığı kurumumuzun inşasına aynı anda start veriyoruz. Bu 14 ilimizde kurulacak hastaneler, sadece bu şehirlerimize değil, çevrelerindeki diğer hastanelere de hizmet verecek" dedi. Erdoğan'ın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan İzmir'de kurulacak şehir hastanesinin temelini 12 Ekim'deki ziyaretine yetiştirilmesini istediği öğrenildi.

Turgutlu'ya övgü yağdırdı

TÜMSİAD tarafından gerçekleştirilen Tümexpo ile Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılacak 14 hastanenin imza töreni için İstanbul'da bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, yapmış olduğu çalışma ile Manisa rüzgarı estirdi. Fuar'a katılan Başbakan Erdoğan, KOBİ Şurası çıkışında Serhat Orhan tarafından organize edilen mehter takımının yanına geldi, bir süre sohbet etti. Orhan, Başbakan'a üzüm ve mesir ikram etti. Erdoğan da, mehterlilerin mikrofonu ile alanda bulunanlara hitaben, "Turgutlu'nun bizde ayrı bir yeri ve önemi var. Turgutlulu ve Manisalı kardeşlerime Serhat Orhan aracılığı ile selamlarımı iletiyorum" dedi. Orhan, Turgutlu'ya yapılan ve Manisa için imzası atılacak olan hastane için Erdoğan'a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta dev adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN