Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Panayır büyük ilgi gördü

Seferihisar'da yapılan 3. İzmir Koyun Keçi Panayırı'nda tarım sektörünün sorunlarının çözümüne yönelik önemli adımlar atıldı

Giriş Tarihi: 19.9.2013
İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin öncülüğünde, Seferihisar Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen panayıra, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Mehmet Özgün, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Nahit Yazıcıoğlu, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Teşkilatlanma Daire Başkanı ve Haykoop Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fersan Dursun, AK Parti Milletvekilleri İlknur Denizli ve Hamza Dağ, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Veysel Ayhan, İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal, Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen birlik başkanları katıldı. Protokolün alana girişinde kurdele kesilmesinin ardından, koyun kırkım gösterisi yapıldı.

KORTEJLE BAŞLADI

Koyun keçi panayırı, Seferihisar'da protokol üyelerinin ve koyun keçilerin kortej yürüyüşü ile başladı. Koyun ve keçilerin, atlı çobanların ve çoban köpeklerinin eşlik ettiği kortej, Seferihisar'ın kent merkezinden panayır alanına kadar halkın yoğun ilgisi ile karşılandı. Korteje İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülük etti. İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, yaptığı açılış konuşmasında koyun keçi sütünün soğuk zincire alınmasının önemine dikkat çekti, "Türkiye'de sütü soğuk zincire alan ilk birlik olduk. İzmir'de süt toplama ve soğuk zincir çalışmaları ile sütün değerini de arttırdık" dedi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de, İzmir Birliği'nin yaptığı çalışmalarla öncü olduğunu belirterek Özer Türer ve birlik yönetimine teşekkür etti. Türkiye'de ilk kez kurulan küçükbaş hayvan pazarının açılışı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panayır büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN