Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçan Yol boş kaldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Uçanyol'un Buca'ya bağlanan 800 metrelik bölümü trafiğe açıldı. Fakat durumdan habersiz olan vatandaşlar, yolu kullanmayınca şeritler bomboş kaldı

Giriş Tarihi: 15.10.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Üçyol-Üçkuyular metro hattı inşaatı sebebiyle 3,5 yıldır kapalı kalan İnönü Caddesi'nin Poligon bölümü trafiğe açıldı. 1 haftadır Büyükşehir Belediye İşçileri'nin 24 saat boyunca aralıksız çalışmaları sonucu düzenlenen yol hizmete girdi. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Buca trafiğini rahatlatmak için kamulaştırma maliyetiyle birlikte 34.1 milyon liraya malolan Uçanyol'un Buca'ya bağlanan 800 metrelik bölümü trafiğe açıldı. Fakat durumdan habersiz olan vatandaşlar, yolu kullanmayınca şeritler bomboş kaldı.

PSİKOLOJİMİZ DÜZELDİ

Yolun trafiğe açılması ile birlikte derin bir nefes alan semt sakinleri ve esnaf, Kurban Bayramı öncesi çifte bayram yaşadı. 3,5 yıldır şantiye görünümünde olan yol nedeniyle müşterilerini kaybeden ve kepenk kapatmak zorunda kalan esnaf, "Yıllar süren esaret sona erdi. Dükkanlarımızın önüne metal plakaları 3,5 yıl önce metro yapacağız diyerek kapattılar. Önümüzü göremedik. Neyseki kötü günler geride kaldı, psikolojimiz düzeldi" dedi. Yılardır, dükkanının giderlerini döndürmekte zorlanan Poligon esnafı, caddenin trafiğe açıldığını öğrenir öğrenmez dükkanlarını açmaya başladı. Bakkal sahibi Mehmet Ali Sarıkaya, "Yollar kapanınca işlerimiz yüzde 80 düştü. Artık bize acıdılar da trafiğe açtılar. Yolun açıldığını öğrenir öğrenmez dükkana koştum. Eski dostlarımıza ve müşterilerimize kavuşmuş olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçan Yol boş kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN