Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan açıklayacak

Giriş Tarihi: 5.12.2013

13 Aralık günü İzmir'e gelmesi beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada Bakan Yıldırım'ın adaylığını kamuoyuna tanıtacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 13 Aralık'ta geleceği İzmir'de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayacak. Erdoğan İzmir'in yanı sıra Aydın, Manisa ve Denizli adaylarını da yine aynı gün kamuoyuna tanıtacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da, Bakan Yıldırım'ın adaylığının haftaya açıklanacağını söyledi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı büyük bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Bu arada AK Parti İzmir teşkilatının, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görme isteği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul gördü. Başbakan Erdoğan, Bakan Yıldırım'la 14 Kasım'da yüz yüze görüşerek İzmir için adaylığını düşündüğünü ifade etmişti. Partinin yaptığı eğilim yoklamasında da Yıldırım'ın ismi açık ara önde çıkmıştı. 30 Mart'taki yerel seçimler öncesi birçok il ve büyükşehir belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan'ın İzmir'e 12 Aralık'ta geleceği duyurulmuştu. Başbakan'ın İzmir'e geliş programı yeniden düzenlendi. Erdoğan, 13 Aralık Cuma günü İzmir'e gelerek, Bakan Yıldırım'ın Büyükşehir adaylığını açıklayacağı bildirdi. Yapılacak törende aynı gün Manisa, Aydın ve Denizli illerinin de adayları da kamuoyuna tanıtılacak. Aday açıklama tarihinin kesinleşmesi ile birlikte AK Parti İzmir İl Başkanlığı arayış içine girdi ve etkinliğin Kaya Termal Otel'de yapılmasına karar verildi.

DENİZLİ ÖN PLANDA
13 Aralık'ta Adnan Menderes Havalimanı'na gelmesi beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını burada kılacak. Ardından da aday tanıtım toplantısına katılacak. Başbakan, aynı gün kentten ayrılacak. Öte yandan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da, Bakan Yıldırım'ın gelecek hafta İzmir'de adaylığının açıklanacağını söyledi. Bakan Yıldırım'ın da İzmir Milletvekili İlknur Denizli'yi Konak Belediyesi adayı olarak açıklaması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan açıklayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN