Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de tepki istifaları

Yerel seçimlere sayılı günler kala, İzmir'deki 12 ilçe için belediye başkan adaylarını belirlenen CHP'de sular durulmuyor. Ard arda yaşanan istifaların yanı sıra 25 Ocak'ta yapılması planlanan eğilim yoklamasının da iptal edildiği öğrenildi

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Yerel seçimlere az zaman kala İzmir'deki 12 ilçe için belediye başkan adaylarını belirleyen CHP'de karışıklığa sebep oldu. Bazı aday adayları ve ilçe yöneticileri istifa etti. İstifaların ardından seçimlerde yarışacak belediye meclisi üyeliği adaylarını belirlemek için CHP'nin oluşturduğu Aday Belirleme Komisyonu tarafından verilen 'İzmir için fermuar sistemi uygulaması ve 25 Ocak'ta eğilim yoklaması yapılması' kararına teşkilattan itirazlar yükselmişti. Zaman darlığı nedeniyle genel merkez eğilim yoklamasını iptal etti.
KINIK: İzmir'in Kınık ilçesinde CHP'de adaylık krizi çıktı. Kınık Belediye Başkanı ve CHP aday adayı Süleyman Kaya, noter kanalıyla CHP Genel Merkezi'ne bir ihbarname gönderdi, aday adaylığından çekildiğini açıkladı. CHP İl Başkanlığı'nın kendisi hakkında Genel Merkezi yanlış yönlendirdiğini savunan Kaya, "Ancak yine de partim beni aday olarak gösterirse göreve hazırım" dedi.
BERGAMA: Bergama'da Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'in yeniden aday gösterilmesine tepki gösteren ilçe yönetimi istifa etti. İlçe Başkanı Özkan Türkdoğan ve 16 yönetim kurulu üyesi, partiden ayrıldı. Ön seçim taleplerinin dikkate alınmadığını savunan Türkdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Başkanlığı'nı parti genel merkezini yanıltmakla suçladı.
GÜZELBAHÇE: Güzelbahçe'de aday adayı olan eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran, mevcut Başkan Mustafa İnce'nin yeniden aday gösterilmesine tepki gösterdi, DSP'den veya bağımsız olarak seçimlere katılacağını bildirdi.
TORBALI: CHP Torbalı'da da, ilçe belediye başkanlığı için Ufuk Yörük'ün aday gösterilmesine tepki gösteren, aday adayı Dr. İbrahim Öz, partisinden istifa etti. Öz'ün bağımsız olarak seçimlere girebileceğini öne sürüldü.
FOÇA: Foça'da ise, mevcut belediye başkanı Gökhan Demirağ'ın yeniden aday gösterilmesinin ardından yine istifa söz konusu oldu. Foça Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmeyen 23. dönem CHP İzmir Milletvekili adayı Osman Mert, adayın seçimle değil de atamayla belirlenmesine tepki gösterdi, CHP'den istifa etti. Gökhan Demirağ'ın atama yöntemi ile aday gösterilmesinden Aziz Kocaoğlu'nun sorumlu tutan Mert, "Osman Mert'in rakibi Aziz Kocaoğlu olmuştur. Gökhan Demirağ CHP'nin değil Kocaoğlu'nun adayıdır" dedi. Bayındır'da da isimlerin geç açıklanması büyük tepkilere neden oldu dendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de tepki istifaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN