Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rastgele seçmiyoruz

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, aday belirlemelerinin, tombaladan çekilir gibi yapılmadığını söyledi, "Kentin kanaat önderlerinin görüşleri, anketler, ilçe ve il teşkilatının görüşleri bir araya geliyor ve adaylar belirleniyor" dedi

Giriş Tarihi: 22.1.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başka adayı Binali Yıldırım, seçim süresince çok hızlı çalışacaklarını belirterek basın mensuplarını uyardı, "Hızımıza hazır olun" dedi. Aday adaylarının 1 Ekim'den beri sahada olduğunu hatırlatan Yıldırım, "1 Ekim'de müracaatları kabul ettik. Ekim, Kasım ve Aralık, yani 3.5 ayı aşkın bir süredir aday adayı süreci devam ediyor. Artık adaylık dönemine geçtik. 27 ilçe artı Büyükşehir'i kararlaştırmış bulunuyoruz. Bu isimleri, yaptığımız toplantıda ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilatlarımızın hazır bulunduğu toplantıda açıkladık. 30 Mart seçimlerde kiminle seçimlere gideceğimiz belli oldu. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İzmir'imize ülkemize güzel bir seçim getirmesini Cenabı Mevla'dan niyaz ediyorum" diye konuştu.

BU HAFTA AÇIKLANACAK

Güzelbahçe, Karşıyaka ve Urla'da henüz karar verilmediği için açıklamadıklarını anlatan Yıldırım kararın bu hafta içinde verileceğini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "İsimler ile ilgili kimseye söz vermedik. Kanaat önderlerinin görüşleri, anketler, ilçe ve il teşkilatının görüşleri bir araya geliyor ve adaylar belirleniyor. İlçelerden birden fazla aday adayı var. Bazı ilçelerde 12 aday adayı vardı. Bazı ilçelerde aday adayı olmayan isimler üzerinde karar verildi." Aday açıklamalarının ardından tepki gösterenlerin olduğunun sorulması üzerine Yıldırım şunları söyledi: "Biz AK Parti'yiz. Her süreçte sokağın nabzına göre karar veririz. Adayları tombaladan çeker gibi seçmiyoruz. Hepsinin bulundukları yerde karşılığı var."

"SERT ÇALIŞACAĞIZ"
Necip Kalkan'ın adaylığı ile ilgili de konuşan Yıldırım, "Necip Kalkan'ın geçmişini bilmeyen yok. Bu hafta sonu bütün adaylarımızı yapacağımız bir toplantıyla İzmirliye daha fazla tanıtacağız" dedi. Seçimlerde çok sert çalışacaklarını söyleyen Yıldırım'ın basın mensuplarına, "Çok sert çalışacağız. Hazırlıklı olun" şeklinde uyarıda bulunması gülüşmeler neden oldu" dedi. İlknur Denizli'nin kırık ayağıyla aday gösterilmesinin herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını dile getiren Yıldırım, "İlknur Denizli için herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rastgele seçmiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN