Göztepe İstasyonu seçime yetişecek

İzmir Metrosu'ndaki son üç istasyondan Göztepe'nin bittiği, Başkan Kocoğlu isterse, yerel seçimden önce açılacağı belirtildi

Giriş Tarihi: 24.1.2014
İzmir Metrosu'nun ÜçyolÜçkuyular Metro hattının açılışı için geri sayımın başladığı açıklandı. Yüklenici firma tarafından her türlü yapım işi tamamlanan ve Büyükşehir Belediyesi'ne 10 Şubat'ta teslim edilecek olan Göztepe İstasyonu'nda hummalı bir çalışma başlatıldı. Edinilen bilgiye göre; ÖZTAŞ Firması ray döşeme işlemini tamamladı, sinyalizasyon ve telekomünikasyon işlerini de bitirdi. Geriye bir tek hatta enerji verilmesi kaldı. Bu yönde de çalışmalar hızla sürerken, Büyükşehir Belediyesi, yerel seçimler öncesi bu istasyonu sisteme dahil etmek için yoğun çaba harcayacak. İstasyonun açılıp açılmayacağı ile ilgili son kararı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verecek. Kocaoğlu onay verirse Göztepe İstasyonu yerel seçimler öncesi hizmete girecek.

DİĞERLERİ NİSAN'DA

Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarında ise yüklenici ÖZTAŞ Firması ray döşeme çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi. Elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon yani haberleşme sistemlerinin kurulmasına ilişkin çalışmaların sürdüğü belirtildi. İstasyonlardaki yürüyen merdiven ve ince işlerin tamamlandığı öğrenildi. Hattın devreye girmesiyle birlikte kent merkezine giren belediye otobüslerinin sayısı da büyük ölçüde azaltılacak. Böylece kent içi trafikte de gözle görülür bir rahatlama söz konusu olabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göztepe İstasyonu seçime yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN