Buca'da sokaklar artık ışıl ışıl

Buca Belediyesi'nce Şirinyer bölgesinde yapılan 'Sokak Projesi' kapsamında 11 sokaktan 4'ünde çalışmalar sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 6.2.2014 14:57
Tüm altyapısı bitirildikten sonra yapılan sokaklarda özel gece aydınlatmaları yapıldı.
Efeler mahallesi 340 Sokak'ta yapılan açılış törenine eşi Oya Tatı ile birlikte katılan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, düzenlemenin yapıldığı bölgede esnaftan övgüler aldı. Açılış törenine CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, Kent Konseyi Başkanı Rezzan Gedik, Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Eşfak Yurdanur ve çok sayıda muhtar ve mahalleli de katıldı.

Efeler Mahallesi Muhtarı Alaattin Durak, 32 yıldır oturduğu mahallesinde son 5 yıldan beri yıllardır yapılmayan hizmetleri aldıklarını belirtti, 'Buca'nın en güzel parkları mahallemizde yapıldı. Yol, kaldırım, kanalizasyon çalışmaları, temizlik hizmetleri son derece mükemmel. Belediye Başkanımıza mahallem adına teşekkür ederim' dedi. Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Eşfak Yurdanur da Başkan Ercan Tatı'ya çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, Başkan Tatı, altyapısı bittikten sonra özel sokak düzenlemelerini yaptıklarını anımsattı.
Buca Merkezindeki Yanık Kahvceler Bölgesi'ndeki sokaklarda da özel düzenlemeler yapmaya başladıklarını belirten Başkan Ercan Tatı, ' Bu mahallemizin esnası bu sokağı çok çok istemişti ve onlardan aldığımız ödevi yerine getirdik. Toplamda 11 tane sokak projelendirdik 4 tanesini hayata geçirdik.

Buca da İzmir'de de yapıldıktan 1 gün sonra kazılan sokaklar ve kaldırımlardan bıktık. O yüzden öncelikle telefon, internet, elektrik ve su tesisatları yapılıyor ondan sonra sokakları kalıcı biçimde düzenliyoruz' dedi.

Buca Yanık Kahveler bölgesindeki düzenlemeleri de anlatan Tatı, şunları söyledi:
'Çok değişik sokaklar olacak. Hepsi adeta film stüdyosu gibi olacak. Sizlere bize de zaten bu yakışır. Biz önümüze bakacağız. Geldiğimizde örneğin veterinerlik müdürlüğü yoktu. Biraz önce bir ablamız bana teşekkür etti. İzmir'de ilk kez evcil hayvan toplama aracı modern bir şekilde bizde var. Şirinyer'de bir hayaldi ama artık bizim olimpik bir yüzme havuzumuz var. Üniversite kentiyiz bir tane tiyatro salonumuz sinemamız yoktu. İlk kez tiyatro salonumuzu açtık.'

Yatırımların aralıksız sürdüğünü kaydeden Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, kapalı pazarların bittiğini ve Şirinyer Projesi'nin de geldiğini vurguladı şöyle devam etti:
'İstedikleri kadar bağırsınlar, çağırsınlar Şirinyer Projesi gelecek ve İzmir'e örnek olacak. İçerisinde sinemalarıyla tiyatrolarıyla, kapalı otoparkıyla pazaryerleriyle 48 bin metrekare rekreasyon alanıyla gelecek. Bizi kimse durduramaz. Geçmişte bu proje durdurulabilirdi. Çünkü o alanda yüzde 70 yapılaşma öngörmüşlerdi. Mahkemeyi bırakın, geçmişte bu projeye zaten Şirinyer halkı size geçit vermezdi. Biz zaten betondan bıktık. Çocuklarımız betonda büyüyor. Artık imar rantına son. Bunu siz dediniz ben de uyguluyorum. Parklarımızı bu sabah dolaştım. 200'e yakın park yapmışız. İlçemizin tüm araçlarını yeniledik. İlk defa bu ilçede sıfır araç alındı.

Yenilenmeyen ve yenilenmeyecek bir tek araç kaldı O da Buca Belediye Başkanı makam aracı. Okullarımıza elimizden geldiği kadar giriyoruz. Biliyorsunuz okullara yardım diye yargılandım. Hiç fark etmez artık piştim yine yargılanırım. Gene gireceğim. Camilere giriyoruz, gene gireceğiz, cem evlerine giriyoruz, gene gireceğiz.'
Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, sokak açılışında yurttaşlara çam fidanı dağıtırken, bu fidanları toprakla buluşturmalarını istedi. Tatı, önümüzdeki günlerde yeni açılışlarla Buca halkıyla buluşacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buca'da sokaklar artık ışıl ışıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN