'Göz boyama zamanı geçti'

AK Parti adayı Yıldırım, görev başındaki belediyelerin kaldırım yapıp bozmaktan başka iş yapmadığını söyledi, "Artık bunları yemezler" dedi

Giriş Tarihi: 9.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Abdullah Arda Meydanı'nda Gaziemirlilere seslendi. Coşkulu kalabalığa hitap eden Yıldırım, yerel yönetimleri de eleştiri yağmuruna tuttu. Gaziemirlilerle buluşmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu söyleyen Yıldırım, "Victor Hugo İzmir'e bakmış ve 'prenses' demiş. Bugün İzmir'i görseler bu söylediklerini geri alırlar. Pişman olurlar. İzmir maalesef hep geri gitti. İzmir'e hizmet gerek. İzmir'e tembel değil, çalışkan üretken başkan lazım. İzmir'in işsizlik, otopark, hava kirliliği, trafik sorunu var. Çıktığımız bu yolda yalnız değiliz. Arda Meydanı yalnız olmadığımızı gösteriyor. Yakışıklılık, gençlik, çalışkanlık her şey Kerem Baykalmış'ta var. Gaziemir'de Kerem Fahri'yi seçiyorsunuz. Arta kalan oylardan da bana atıyorsunuz" dedi. Gaziemir Nevvar-Salih İşgören Hastanesi'ni açarken Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ile konuştuklarını anlatan Yıldırım, "6.5 dönüm hazine arazisi var dedik. Ne yapalım? Gaziemir'de 130 bin kişi yaşıyor. 50 yataklı hastane yetmez. Üzerine 100 yatak daha koyduk. Gaziemir İzmir'in yükünü taşıyan bir yer. Kapalı otopark var mı? Yok. 2009 seçimlerinden önce size ne vaatler vermişler. 'Eşrefpaşa Belediye Hastanesi'nin hizmetleri sizlere sunulacak. Hava kirliliği ile ilgili tedbirler alınacak.' Bugün Kadifekale'den İzmir'in körfezi gözükmüyordu. Doğalgaz şehrin ne kadarında var? 29 tane işten 3 tane iş yarım yamalak yapılmış" dedi. Yıldırım, iş başındaki belediyecilerin iyi bildikleri işin durmadan kaldırım değiştirmek olduğunu belirtti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Seçimlere 5 kala Kordon boydan boya inşaat alanı. Bisiklet yolları yapılıyor. Işıklar değişiyor. Yemezler arkadaş. Göz boyama zamanı geçti. Şimdi yavrularımız karnelerini aldı. Pazartesi iş başı yapacaklar. Bunların karnelerini ellerine verelim. Otopark sıfır. Trafik sıfır. Çevre kirliliği sıfır. Yeşil alan sıfır. Rekreasyon merkezi sıfır. İş istihdam sıfır. Temizlik sıfır. Çok sıfır oldu. Bir tane pek iyi verelim: Tembellik 5. Sonuç sınıfta kaldı. Uzun bir tatile gönderelim bunları. İzmir'i adam edelim. Hiç merak etmeyin. Bu kardeşiniz ve Kerem Fahri Baykalmış sizlerin desteğiyle iş başına geldiğimizde İzmir'in kaybettiği yılları yıldırım hızıyla geri getireceğiz."

BAYKALMIŞ: EN İYİ HİZMETİ GETİRECEĞİZ
AK Parti Gaziemir Belediye Başkan adayı Kerem Baykalmış, "İzmir'de en genç belediye başkan adayı olarak görev bana tebliğ edildi. 129 bin nüfusa ulaşmış Gaziemir'de en iyi hizmeti getirmek istiyoruz. Bu meydan er meydanı. Bu meydana çıkarken yarışı beraber götürdüğümüz bize destek olan tüm aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gecemizi gündüzümüze katarak ilçenin ihtiyaçlarını çözeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Göz boyama zamanı geçti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN