Sezar'ın hakkı Sezar'a

Giriş Tarihi: 25.2.2014

AK Parti Buca adayı Şeboy, belediye işçilerinin ikramiyelerinin ödenmediği bilgisine ulaştığını belirtti, "Taşeron çalışanlar maaşlarını da alamıyormuş. Biz bu duruma son vereceğiz" dedi

Buca Belediyesi Çalışanları ve Emeklileri Komitesi, Yenigün Mahallesi'nde bulunan İzmir Sarıkamışlılar Derneği'nde AK Parti Buca Belediye Başkan adayı Cemil Şeboy'la buluştu. Eski mesai arkadaşlarıyla buluşmanın sevincini yaşayan Cemil Şeboy, her zaman omuza omuza çalıştıkları belediye işçilerinin Buca'da büyük emekleri olduğunu belirtti, "1994 yılında devraldığımız Buca'da, yol yoktu, her yer çamur içindeydi. Çocukların gideceği okul, sağlık ocağı, imar planı hiçbir şey yoktu. Hep beraber çalışarak Buca'yı bu günlere getirdik. İnşallah şimdi daha ileriye götüreceğiz" dedi.

AYRIMCILIĞA SON

Cemil Şeboy'la çalıştıkları dönemleri özlediklerini belirten işçiler ise 5 yıldır Buca'da ayrımcılık yapıldığını belirtti. Komite adına konuşan Ahmet Ali Gökdemir, "Başkanım size 5 yıl izin verdik. Ama kusura bakmayın artık izin bitti. Şimdi mesai zamanı" dedi. Bunun üzerine yeniden söz alan AK Parti adayı Şeboy, şöyle konuştu; "Ben işimde ciddi biriyim. Bizim zamanımızda herkes işini yapar parasını alırdı. Ancak şimdi belediye işçileri bana ikramiyelerinin ödenmediğini söylüyor. Taşeron işçiler ise maaşlarını bile alamıyor. Diğer yanda ise hiçbir iş yapmadan bankamatikten maaş çekenler var. Buca belediyesi kimsenin çiftliği değil. Bucalı'nın parasını canınızın istediğinize dağıtamazsınız. 30 Mart'tan sonra, çalışan sonuna kadar hakkını alacak. Sezar'ın hakkı Sezar'a. Avantadan maaş alanlara ise taviz vermeyeceğim." Buca'da yaşayan en az 250 bin vatandaşın çalışmak için kentin diğer ilçelerine gidip geldiğini belirten Şeboy, "Şu anki toplu ulaşım sistemi de, Buca'nın yolları da bu talebi karşılayamıyor. Öncelikle Buca'ya yeni bağlantı yolları yapacağız. Sonrasında ise Buca'ya metro şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sezar'ın hakkı Sezar'a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN