Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simav'da kadın sığınma evi

Kütahya'nın Simav ilçesinde ihtiyaç hissedilen önemli bir proje daha belediye tarafından hayata geçiriliyor.

Giriş Tarihi: 19.3.2014 16:28
Simav Belediye Başkanı ve DP adayı Kasım Karahan, Zafer Kalkınma Ajansı'nın da (ZEKA) mali yönden desteklediği ve Simav için hayati önem taşıyan 'Belediyeye Sığının' isimli proje kapsamında 32 odadan oluşan 'Kadın Sığınma Evi' temelini önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir törenle vatandaşlarla birlikte atacaklarını bildirdi.
1 milyon 41 Bin liraya mal olması planlanan Kadın Sığınma Evinden özürlülerinde yararlanabileceğini ifade eden Başkan Karahan, ZEKA'nın bu önemli projeye 443 bin TL hibe desteği sağladığını ve kendilerine teşekkür ettiklerini bildirdi.

Toplumun temelini oluşturan kadınlara sığınma hakkı tanıyan ve onların en güzel bir şekilde bakımlarının sağlanacağı Kadın Sığınma Evini 6 veya 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planladıklarını dile getiren Başkan Karahan, 'Maalesef istenmese de toplumda kadına karşı şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Muhtaç durumdakı kadınlarımızı rahat ve huzura kavuşturmak için sabırsızlanıyoruz. İnşaatı bir an önce tamamlamak istiyoruz. Şu anda ekiplerimiz temel atma öncesi hazırlık yapıyorlar. Önümüzdeki hafta içerisinde Simav için hayati önem taşıyan böylesine anlamlı bir tesisin temelini düzenleyeceğimiz muhteşem bir törenle vatandaşlarımızla birlikte atmayı hedefliyoruz' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simav'da kadın sığınma evi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN