Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Poyraz Otomotiv'in 41'inci yıl gururu

Giriş Tarihi: 20.3.2014

Sektöründe 41. yılı doldurma sevincini yaşadıklarını belirten Poyraz Otomotiv Başkanı Selami Özpoyraz, "Bu yıl perakende satışlarda FIAT bayileri arasında lider olmayı hedefliyoruz" dedi

Poyraz Otomotiv sektöründe bu yıl 41. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor. Selami Özpoyraz'ın kardeşi Mehmet Özpoyraz ile birlikte İzmir'de 1. Sanayi Sitesi'nde 4 metrekarelik mağazada temellerini attığı Poyzaz Otomotiv, İzmir, Aydın, Çeşme'deki satış mağazaları, Gaziemir ve Aydın'daki servis istasyonundan oluşan 16 bin metrekare alanda hizmet veriyor. Sektöründe uzman kişilerden oluşan 180 kişi ile hizmet sunduklarını dile getiren Poyraz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz, FIAT bayileri arasında en çok satış yapan ilk 3 bayi arasında olduklarını söyledi. 2014 yılında perakende satışlarda Türkiye'nin lideri olmayı hedeflediklerini belirten Özpoyraz, 1992 yılında TOFAŞ'ın "yetkili satıcısı" sıfatıyla araç satışına başladıklarını kaydetti.

2 MİLYON LİRA YATIRIM

FIAT'ın İzmir'de ilk yetkili servisini kendilerinin açtığını dile getiren Özpoyraz, "2002 yılında FIAT'ın İzmir Ana Bayiisi olduk. Ve o yılda Gaziemir'deki yeni binamıza taşındık. Daha sonra Aydın Ana Bayiliği geldi. Sonrasında yine Çeşme'de mağaza açtık. Son olarakta Sarnıç'ta 4 bin metrekare kapalı alana sahip servisimiz devreye girdi. Biz şu anda FIAT'ın İzmir ve Aydın Ana Bayisi olarak hizmet veriyoruz. Geçen yıl daha iyi hizmet için İzmir ve Aydın'daki mağazalarımızı 2 milyon lira yatırımla yeniledik. Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Çeşme'de de satış mağazamız var. Servis hizmetlerini en kaliteli şekilde, müşteri memnuniyetini esas alarak veriyoruz. İzmir Gaziemir'de 4 bin metrekare kapalı alandaki servis istasyonumuzda uzman ekibimizle günde 100, Aydın'da da günde 50 araca hizmet verebiliyoruz" dedi.

ÇİFTE ÖDÜL SEVİNCİ
Türkiye'deki 72 FIAT bayiisi arasında 2013 yılı müşteri memnuniyetinde birincilik ödülünü aldıklarını belirten Özpoyraz, Poyraz Otomotiv Satış Müdürü Hakan Doluorman'ın ise yine 72 bayinin satış müdürleri arasında en yüksek satış hedefini gerçekleştiren ve müşteri memnuniyetini sağlayan yönetici olarak birinci olduğuna dikkat çekti. 2013 performansları ile 2 ödülün sahibi olduklarını ve 2014 yılının 2 ayında da aynı başarı grafiğini sürdürdüklerine işaret eden Özpoyraz, şöyle konuştu: "FIAT bayileri arasında her yıl müşterilerle görüşülerek yapılan değerlendirmede müşteri memnuniyetinde 100 üzerinden yüzde 99.3 başarı puanı ile 72 bayii arasında ilk sırada yer aldık. Poyraz Otomotiv Satış Ailesi olarak ekibimiz ile birlikte öz verili çalışmanın sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sektörde 30 yıldır yer alıyoruz. Müşteri memnuniyetinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Biz müşteri memnuniyetini ekip olarak işten çok yaşam tarzı olarak benimsedik. 2014 yılının ilk 2 ayında da bu alanda en yüksek orana sahibiz. Bu yıl da bu konuda başarılı olmak için çalışıyoruz."

30 YILDIR HEP DERECE ALIYORUZ
FIAT bayileri arasında her yıl en çok satış gerçekleştiren ilk 3 bayii arasında bulunduklarını dile getiren Özpoyraz, son 12 yıl içinde FIAT bayileri arasında iki yıl üst üste en çok araç satan bayi ünvanını aldıklarını söyledi. Geçen yıl Türkiye genelinde perakende araçlarda en çok satış yapan 2. bayii olduklarının altını çizen Özpoyraz, "Bu yıl perakende satışlarda FIAT bayileri arasında lider olmayı hedefliyoruz. Hizmet kalitemizi artırmak için yatırımlarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Bu yılki hedeflerimize çalışanlarımız ve bize güvenen müşterilerimizle zirveye ulaşmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poyraz Otomotiv'in 41'inci yıl gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN