Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bisen' de elektrik faturası indirimi

BİSEN Elektrik, ayda 135 lira elektrik faturası ödeyen ve bu şekilde serbest tüketici olma hakkı kazanan vatandaşlara, daha az ödeme fırsatı sunuyor

Giriş Tarihi: 22.3.2014
Enerji sektörünün öncü üretim şirketlerinden BİS Enerji çatısı altında faaliyet gösteren BİSEN Elektrik, çeşitli avantajlarla vatandaşlar için cazip fatura indirimleri sunuyor. BİSEN, geçtiğimiz bir yılda ortalama ayda 135 lira elektrik faturası ödeyen ve serbest tüketici olma hakkı kazananlara Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen ulusal tarifeler üzerinden indirim yaptı, daha az fatura bedeli ödeme fırsatı sundu. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde aylık ortalama 135 lira fatura ödeyen tüketiciler, elektriklerini istedikleri şirketlerden satın alabiliyor. Elektrik faturasını BİSEN'e taşıyan herkes ilk 3 ay yüzde 25, diğer aylar yüzde 10 indirim fırsatından yararlanabilecek. Türkiye çapında hem konutlar hem de iş yerleri için geçerli olan kampanya, 5 Nisan'a kadar devam edecek. EPDK tarafından sanayi kuruluşları ve ticarethanelere sağlanan serbest tüketicilik hakkı bu yıl meskenlere de açıldı. BİSEN Elektrik İcra Kurulu Başkanı Mesut Alparslan, yaklaşık 12 yıldır sadece sanayi kuruluşları ve ticarethanelerin elektriği indirimli kullandığını belirtti, "Yeni düzenlemeyle 70 milyon tüketicinin uygulama kapsamına alındı. Vatandaşlar bundan böyle hem elektrik tüketirken, hem bayilik sistemine girerek kazanacak" müjdesini verdi. BİSEN Elektrik olarak öncelikli hedeflerinin ticarethaneler ve konutlardaki vatandaşlar olduğunu söyleyen Alparslan, şöyle devam etti; "BİSEN olarak, sanayi işletmelerine, organize sanayi bölgelerine, otellere, alış veriş merkezlerine satan BİS Enerji'nin elektrik enerjisi toptan satışı, ihracatı ve ithalatını yapıyoruz.

"FIRSATI KAÇIRMAYIN"
Amacımız, EPDK tarafından serbest müşteri limitinin sıfırlanacağı 2015 yılına hazırlık kapsamında, şu anda mevcut 150 acente sayımızı yıl sonunda 300, 2014 sonunda da 1000 hedefine ulaştırmak. Ege Bölgesi'nde 37 acentamız bulunuyor. İlk yıl hedefimiz 120 bin müşteri, daha sonra da 300 bin müşteriye ulaşmayı amaçlıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisen' de elektrik faturası indirimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN