Ayrı telden çalmak yok

EZZİB'te Ali Nedim Güreli devri kapandı, yeni Başkan Gürkan Renklidağ oldu. Renklidağ sektördeki, dernek, birlik, konsey gibi oluşumları birleştirmeye çalışacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 13.4.2014
Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği genel kurulunda çift listeli yarış oldu. Katılımın yoğun olduğu seçimli genel kurulda, 217 üye oy kullandı. Gürkan Renklidağ'ın firması Ardes Zeytincilik Gıda ve Tarım Ürün. Paz.A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan adayı olduğu liste 114 oy aldı. 2006 yılından bu yana EZZB Başkanlığı yapan Ali Nedim Güreli'nin firması Nejat Atalan Dış Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan adayı olduğu liste 95 oyda kaldı. Yeni başkan Renklidağ, zeytin ve zeytinyağı sektöründe Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifleri Birliği, Marmarabirlik, Zeytindostu Derneği gibi kurumlar başta olmak üzere sektörün aktörlerinin ayrı telden çaldığı bir ortam olduğunu, sektörü birleştirmeyi amaçladıklarını, ilk hedeflerinin bu olacağını söyledi.

PAZAR PAYI ARTACAK
Türkiye'nin zeytin ve zeytinyağı ihracatı yaptığı ülkelerde pazar payını artırmak için komiteler kuracaklarını söyleyen Renklidağ, "Komitelerde EZZİB Yönetim Kurulu üyelerinden birer temsilci olacak. Sektör mensuplarından da temsilciler olacak. O pazarlardaki konumumuzu nasıl güçlendiririz, ihracatımızı nasıl artırırız bununla ilgili çalışmalar yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrı telden çalmak yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN