Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayraklı'da işler tersine dönmüş

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Alper'in, belediyede işçi olmasını değerlendiren AK Partili Doğan, "İlçe başkanı, belediye başkanını denetlemeli. Burada durum tam tersi" dedi. Aşlık da, "Hesap vermeliler" yorumunu yaptı

Giriş Tarihi: 9.6.2014
İzmir'de gündem Bayraklı oldu. CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper'in, Bayraklı Belediyesi'nde işçi olmasına tepki sesleri yükseldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "Bayraklı'daki örnek gösteriyor ki, Bayraklı Belediyesi bütçesinin vatandaştan aldığı vergileri ve devletin genel bütçeden verdiği vergi paylarını kendi siyasi partili yandaşlarına lehine kullanıyor. Kamu kaynaklarını heba ediyor. Siz düşünün ki bir ilçenin ilçe başkanı siyasi geleneklere ve tüzüğe göre kendi ilçesinin belediye başkanının ve meclis üyelerinin başkanı konumundadır. Siyaseten ilçe başkanlığı, meclis üyeleri ve belediye başkanlarının üstünde bir makamdır. Denetçi konumundadır. Ama Bayraklı'da olan biten, tam tersi konumdadır. Bayraklı'nın CHP'li ilçe başkanı Bayraklı Belediyesi'nin hizmet veren taşeron firmanın kadrosunda işçi olarak gözükmektedir. Sonuçta belediye başkanı dolaylı da olsa işveren konumundadır. Bayraklı İlçe Başkanı'nın Bayraklı Belediyesi'nin taşeron firmasında işçi olarak çalışması siyaseten ve davranış biçimi olarak yanlıştır" dedi.

İKİ CEMALETTİN Mİ VAR?
Bayraklı Belediyesi'ne bağlı olan taşeron firmada işçi olarak çalışan CHP İlçe Başkanı Cemalettin Alper'in işten ayrılıp bir gün sonra tekrar girmesinin yanlışlığını vurgulayan Doğan, "Kaldı ki bankamatik kadroda mı yoksa gerçekten mi çalışmaktadır onu bilemiyoruz. CHP'li ilçe başkanına nakit yaratma operasyonu yapılmış. İlçe Başkanı'nın nakit ihtiyacı giderilmiş. İlginç olan işten çıkarıldıktan sonraki gün işe başlaması" dedi. Doğan, Bayraklı Belediyesi'nde çalışan işçilerin emekli olanların kıdem tazminatlarını mahkeme kanalıyla alabildiklerini de hatırlattı. CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper'e kıdem tazminatının Bayraklı Belediyesi'ne tarafından ödendiğini belirten Doğan, "Bayraklı CHP İlçe Başkanı Cemalettin Alper'e kıdem tazminatı taşeron firma tarafından ödenmeyip belediye tarafından ödenmiştir. Belediye bunu taşeron firmadan bunu tahsil edileceğini söylemişse de edilip edilmediğini de bilmiyoruz" dedi. AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık da "Etik midir değil midir? CHP yapıyorsa etiktir. Yaptıkları her şey doğrudur, sorgulanmaz. Başka biri yapsa kıyameti koparırlar. Hepsi aynı tavanın balığı. Bunlar başkalarına verir talkını kendileri yutar salkımı. Bugüne kadar yapılagelen işler ile ilgili kimse hesap sormadı. Hesabını bir şekilde verecekler" dedi. Bayraklı AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kemal Büyükkesim ise, "O kişiye kıdem tazminatını verebilmek için işten çıkarıp 1 gün sonra işe alıyorlar. Alın teriyle çalışan işçi kardeşlerimizin haklarını sonuna kadar savunuyoruz. Derdimiz emek sarf etmeden çalışan insanlara. Cemalettin Bey, parti faaliyetlerine nasıl zaman ayırıyor? Çalışmalar, toplantılar, mahalle teşkilatları ve il teşkilatlarıyla toplantılara nasıl vakit bulabiliyor? Acaba 2 tane Cemalettin mi var? Ya da Cemalettin ikiye mi ayrıldı?" dedi.

PARK VE BAHÇELER'DE TEKNİK PERSONEL ŞEFİYMİŞ
Hakındaki iddialara cevap veren CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, "Bayraklı Belediyesi'nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde teknik personel şefiyim. Belediyenin alt taşeron firmasında çalışıyorum. Vardiyalı çalışıyorum. İlçe Başkanlığında 15 günde bir toplantılarımız oluyor. Bu işimi ve siyaseti yapmama engel değil. 4 Aralık 2013'te CHP Bayraklı İlçe Başkanı oldum. Ben kendi isteğimle işimden ayrıldım. Tazminatımı aldım. Belediyeyi hiçbir kamu zararına uğratmadım. Kıdem tazminatımı alt taşeron firma ödedi. Sağlık sorunlarımdan dolayı işten ayrılmak zorunda kaldım. İşime 1 gün sonra değil, 1 ay sonra döndüm. Sağlık sorunlarım bittikten sonra eski işime tekrar geri çağrıldım. Her iki gözümden ameliyatı oldum. İşçiden ilçe başkanı olamaz diye kural yok. Benim gariban olmam, işçi olmam suçsa ben suçu işlemeye devam ederim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı'da işler tersine dönmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN