Lazerle deliksiz gırtlak kanseri ameliyatı oldu

Ekol KBB'de lazerle deliksiz gırtlak kanseri ameliyatı olan 72 yaşındaki Özcan Mutlu, operasyonun ardından sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Lazerle deliksiz gırtlak kanseri ameliyatı oldu
Ayvalık'ta yaşayan 72 yaşındaki Özcan Mutlu, Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nde geçirdiği gırtlak kanseri ameliyatıyla sağlığına kavuştu. KBB Uzmanı Doç. Dr. Çağlar Çallı, "Hastamızın tedavisinde lazer cerrahisinden yararlandık. Böylece hastamızın boğazında ve boynunda herhangi bir kesi ve dikiş yapılmadığı gibi boğazına da hava deliği açmadık" dedi. Yaklaşık 50 yıldır sigara içen 72 yaşındaki Özcan Mutlu boğazında oluşan bir takım şikayetler üzerine Balıkesir Ayvalık'tan İzmir'e gelerek Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nde muayene oldu. Burada Doç. Dr. Çağlar Çallı'nın yaptığı muayene ve tetkiklerle Özcan'ın gırtlak kanseri olduğu belirlendi ve ameliyat olması gerektiğine karar verildi.

"SİGARAYI BIRAKMALI"
Operasyon hakkında bilgiler veren KBB Uzmanı Doç. Dr. Çağlar Çallı, "Hastamıza yaptığımız tetkiklerden sonra kanser tanısı koyduk. Kendisi 50 yıldır sigara içtiğini söyleyince öncelikle sigarayı bırakması gerektiğini söyledik. Hastamızı daha sonra ameliyata aldık. Ağz yolundan yapılan lazer cerrahisi ile ameliyatta hastamızın boğazında ve boynunda kesi ve dikiş yapılmadığı gibi boğazına da hava deliği açılmadı. Sağ ses telindeki tümörü lazer cerrahisi ile ağız yolundan aldık ve hastamızı ertesi günü taburcu ettik. Hastamız şu anda gayet mutlu ve ameliyat sonrası yapılan kontrolleri olağan. Daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazerle deliksiz gırtlak kanseri ameliyatı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN