Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıl dışı söyleneni ciddiye almıyoruz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, muhalefet ile rekabete hazır olduklarını ancak Kılıçdaroğlu'nun emeklilere yönelik vaatleri akılla bağdaşmadığı için bunu cevaplamaya gerek duymadığını söyledi

Akıl dışı söyleneni ciddiye almıyoruz
Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle buluşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun emekli vatandaşlara yönelik vaatlerini ciddiye almadıklarını dile getirdi. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın da katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci, Kılıçdaroğlu'nun "emekliye prim" önerisinin akla yatkın olmadığını söyleyerek, "Akıl dahilinde olmak kaydıyla rakip partilerle yarışmaktan zevk alırız. Ama akıl dışı söylenenleri ciddiye almıyoruz. Emekliye iki maaş konusunu cevaplamaya bile değer bulmuyorum. Bu ikramiye için yaklaşık 40 milyar liralık bir bütçe gerekiyor. Bu mızrağı nasıl çuvala sokacaklar merak ediyorum" ifadelerini kullandı. Seçimlere doğru "belden aşağı" şeylerin deneneceğini de bildiklerinin altını çizen Zeybekci, "Biz millete olan saygımızla her zaman gittiğimiz gibi gideceğiz. Diğer partilerin rekabeti ahlaklı bir rekabet ise eyvallah. Hatta bizim için büyük zevk olur. Ama korkarım ki böyle olmayacak" dedi.

ESBAŞ BÜYÜYECEK

Yeni Asır'ın geçen yıl düzenlediği Ekonomi Zirvesi'nde "İzmir'in serbest bölgeler şehri olmasını istiyoruz" diyerek ESBAŞ'ın büyümesi için ilk adımı atan Zeybekci, bu sürecin başladığını söyledi. 5 milyar liralık yatırımı gerektiren ve tamamlandığında 7 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen projeye ilişkin "Oranın hukuki aşaması tamamlandı. Sadece teknik anlamda, yani kamulaştırma bedeliyle ilgili çalışma başlayacak. Ama bu çalışma seçimlerden önce bitmez. Şunun altını da özellikle çizmek isterim. Orada süreç başlamıştır ve kesinlikle dönüş olmayacak. Hukuki hiçbir sorun yok. Konu Bakanlar Kurulu'na geldi ve ben de imzaladım" dedi.

SIRÇA SARAYDAN ANLAŞILMAZ!

Zeybekci, Türkiye'nin önüne koyduğu hedeflerden şüphe duyanların bu ülkeyi yeteri kadar tanımadığını, "sırça saraylardan bu ülkeye yönelik ölçümleme ve tahminler yapmanın haksızlık olacağını" belirtti. "Sırça saraylarda oturanlar TÜSİAD yöneticileri mi ?" sorusu üzerine Zeybekci, öyle bir şey söylemediğini, TÜSİAD'ın ülkeye önemli katkısı bulunan şirketlerin bir araya geldiği bir örgüt olduğunu söyledi. Zeybekci, Türkiye'nin potansiyelinin İstanbul'da, Ankara'da oturarak görülemediğini, yerinde görülmesi gerektiğini söylemek istediğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıl dışı söyleneni ciddiye almıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN