Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnaf İstesİn bİz yapalım

BEGOS'u ziyaret eden Bakan Eroğlu, esnafın sorunlarını ortadan kaldırmak için projeler hazırladıklarını söyledi, "Tavsiyelerinizle sanayicinin önünü açacağız" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Esnaf İstesİn bİz yapalım
Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili adayı Veysel Eroğlu, Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi'ni (BEGOS) ziyaret etti. BEGOS üyeleri ile kahvaltıda buluşan Eroğlu'na, AK Parti İzmir milletvekili adayları Cemil Şeboy ve Gürbüz Akbulut eşlik etti. Esnafın sorunlarını ortadan kaldırmak için projeler hazırladıklarını belirten Bakan Eroğlu, "Oy oranımızı yüzde 52'ye yükseltmeyi hedefliyoruz. İstikrar için, güçlü iktidar gerekli. Projenizi getirin, yapalım. Esnaf çocuğuyum, esnafın halinden anlarım. Bürokrasiyi azaltmalıyız, işadamına engelli koşu yaptırıyoruz. Hükümetimiz bu konuda çok kararlı. Dağınık sanayi bölgelerini bir araya toplayacağız" dedi.

KEMALPAŞA'YI BİRLEŞTİRDİK
Sanayicileri bir yerde toplamak istediğini belirten Bakan Eroğlu, "Esnafın gelişmesi için proje hazırladık. Sizlerin tavsiyeleriyle önünüzü açacağız. Sanayicilerin dağınık olması sıkıntı yaratır. OSB gibi bölgeler taraftarıyım. Kemalpaşa dağınıktı, gittik birleştirdik. Bunları verimli araziler yerine daha verimsiz arazilerde sanayi kurmak daha verimli oluyor. Devletin yol konusunda alt yapı hazırlaması gerekiyor. Ben de takip edeceğim. THY bütün yurtdışı seferlerini İstanbul'da yapıyor. Ama İzmir'in merkez olması lazım. Yetkililerle görüşeceğim. Yurtdışı uçuşları olmalı" ifadelerinde bulundu. İstihal, istikrar, ihracat ve istihdamın ekonominin temeli olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, "Buna 4 İ diyorum. Hedefimiz 2023'te 500 milyar dolar ihracat yapmak. Bu yolda ne gerekiyorsa söyleyin, yapmak boynumuzun borcu. Bunları yapmanın tek yolu siyasi istikrarla olur. Koalisyonda biri bir yere çekiyor ve karar çıkmıyor. Vatandaş AK Parti'den memnun. Ama bunu yeterli görmüyoruz. Herkesi kucaklamayı ve memnun etmeyi düşünüyoruz. Oy oranımızı yüzde 51, 52' ye yükseltmek istiyoruz. Şuan yüzde 48 görünüyor. Olur olmaz ama yapmak istiyoruz" diye konuştu. Bakan Eroğlu'na eşlik eden AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Cemil Şeboy, "Türkiye'nin dünyaya karşı dik duruşu var. Siyasi hayatta iktidarın sürekli olması önemli. Yoksa IMF'ye avuç açarsınız. İstikrarı seçmek zorundayız. Güçlü hükümetler, güçlü liderler ve sağlam siyasi ekonomi olması için 7 Haziran'da doğruyu yapmak hepimizin görevi" dedi.

"SONBAHARDA AÇALIM"
Orman Bölge Müdürü'ne, BEGOS'un bulunduğu bölgeyi yemyeşil yapma talimatı veren Bakan Eroğlu, "Burasını güzel bir mesire yeri haline getirelim. Mutlaka yeşillendirelim, örnek olsun. Burayı sanayi yapmışlar. Taşlık kayalık, kayada ağaç bitmez demeyin, kazarsın, toprak taşırsın olur biter. Proje hazırlayın. Buna hemen başlayalım. Sonbaharda dikersin, peyzaj projesini hazırlayalım. Sonbaharda da ağaç dikip açılışını yapıyoruz" dedi. Çandarlı limanı hakkında da bilgi veren Bakan Eroğlu, "Çandarlı'da alt yapı çalışmaları tamamlandı. Buraya ileri teknolojiyle serbest bölge yapılmalı. İzmir'in de teşvike ihtiyacı var. Bakanlıklar olarak karar aldık. Özellikle yüksek teknoloji serbest bölgesi kurduk. 5. bölge teşvikleri hazır. Organize sanayi olursa 6. bölge teşvikleri uygulanacak. Bölgeye yüklemeleri için yeni bir havaalanı daha yapılabilir" şeklinde konuştu.

"MASTER PLANLARIMIZ VAR"
İzmir'de büyük hayalleriniz var diyen Bakan Eroğlu, "İzmir'deki tüm ovaları sulayacağız. Yılda 3 mahsul alacağız. Tabiat turizmini geliştirmek için master planımız var, İşadamlarının tekliflerinizi getirin. Burayı patlatmak istiyoruz, İzmir buna çok müsait. Sadece deniz turizmiyle İzmir gelişmez. İzmir yeteri kadar potansiyelini kullanmıyor. Ne isteniyorsa yapıyoruz. Ayrımcılık yapmıyoruz. Teşekkür edeceği yerde şöyle böyle diyor. İzmir için tüm belediyeler için aynı mesafedeyiz" dedi.

KARAREİS BARAJI İÇİN TARİH ALDI
Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu, Çeşme Yarımadası'nın 2040 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını karşılayacak Karareis Barajı'nın temel atma törenine katıldı. "Çeşme'de çeşmelerden su içen herkes su gibi aziz olsun" diyen Bakan Eroğlu, 3 yılda bitmesi planlanan Karareis Barajı Projesi için müteahhit firma sahibi Cander Atik ile pazarlık yaptı. Çeşme Karareis Projesi'nin tamamlanması için tam tarih veren Bakan Eroğlu, "Biz bunu 2 yıl yapalım. Bugün ayın 13. bir günde erken çekelim. 23 ayda tamamlayalım. 12 Nisan 2017. Saat 10.59 uygun mu? Söz mü? Bir dakika geç kalırsa 12 derslik yapacaksın. Ama erken bitirirsen takdirname vereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf İstesİn bİz yapalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN