Her iki şıkka da hazırız

AK Parti teşkilatına birlik ve beraberlik vurgusu yapan Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar "Koalisyon ya da erken seçim senaryoları var. Biz her iki ihtimale de hazır bir partiyiz" dedi

Giriş Tarihi: 14.6.2015
Her iki şıkka da hazırız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, seçim sonuçlarını değerlendirildiği toplantıda teşkilat üyelerine önemli mesajlar verdi. Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Nükhet Hotar, İl Başkanı Bülent Delican, milletvekilleri Nesrin Ulema, Kerem Ali Sürekli ile partililer katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, 13 yıldır iktidarda olduklarını belirterek, AK Parti'nin Türkiyenin her yerinde temsil edildiğini söyledi. Hotar, "İzmir genelindeki durumu içimizde değerlendireceğiz. Buradaki sonuçları 'başarı ya da başarısızlık' diye yorumlamak doğru değil. Sonuçlar çeşitli faktörlere göre değişir. Nereden baktığınıza bağlıdır. Ortaya çıkan rakamlar, oylar nerelere gitmiş, neyi eksik ve fazla yapmışız bunun muhasebesini yaparız. Gerekeni de yaparız. Aile olarak samimi bir şekilde bunun muhasebesini yapmalıyız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu sonuçlara göre İzmir'de hızlı bir yükseliş, tamamlanma ya da gerekiyorsa yenilenme. Bu yanlış anlaşılmasın. İl ya da ilçe yenilenmesi değil, siyasi yenilik de olabilir. Gerekiyorsa bu da olabilir ama genel merkezimizin yeni döneme hazırlanılması talimatı var" dedi. AK Parti'nin seçim sonucu ortaya çıkabilecek tüm durumlara hazırlıklı olduğunu belirten Nükhet Hotar, "Olası koalisyonda partimizin kendi duyarlılığı içinde hareket edeceği, ülkenin birliğinden ödün vermeyeceği kesindir. İkinci şık ise olası bir yeni seçimdir. AK Parti ailesi olarak seçim biter, yeni seçim için çalışmalara başlarız. Biz böyle bir aileyiz. Her iki şıkka da hazırız. Bu manzara dışında ekonomik kriz olmadıysa, işçiler çıkartılmadıysa, bankalar kredileri geri çağırmadıysa AK Parti'nin başarısıdır" ifadelerinde bulundu.

GÜÇLÜ OLUN UYARISI

Genel Başkan Yardımcısı Hotar, "Partimiz güçlü olmazsa, birlik ve beraberlik olmazsa ne hükümet olur ne de hedefimiz gerçekleşir. Kurucu genel başkanımızın önceliği teşkilatı ve partisiydi. Sayın başbakanımız da bu yolu takip ediyor. Teşkilat toplantılarımız her şeyden daha önemlidir. Seçim sonrası, Ramazan öncesi, karne dönemi gerekçe gösterilmemelidir. Bir daha böyle olmamalıdır. O zaman birinci parti olmanın gereğini gösterememiş oluruz. Güçlü teşkilat olmazsa çalışmalar aksar" diye konuştu.

ARANIZA FİTNE SOKMAYIN

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da, "Çok önemli bir seçim yaşadık. İstediğimiz sonuçlar İzmir'de gerçekleşmedi ama Türkiye'de birinci parti olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra her an seçim olacakmış gibi sahada çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İzmir'e kendimizi daha iyi ifade ettiğimizde, İzmirli algı operasyonları ile durumun gerçeği gördükçe gerekeni yapacaktır. Siz sağda, solda, köşede yazanlara, çeşitli değerlendirme yapanlara bakmayın. Biz büyük bir aileyiz. Ailemize fitne sokmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Siyaset onurla yapılır. Omurgasız, onursuz insanların değerlendirmelerine kulak vermeyin. Bizim ailemize içeriden fitne sokmaya çalışıyorlar" dedi. Delican, "Bizler Başbakanımızın önderliğinde toplantı yaptık. Birinci emri 'çok çalışın' oldu. Başbakanımız bizdeki potansiyeli biliyor. Partimiz bu zamana kadar başarıdan başarıya koştu. Yeter ki birlik beraberliğimizden ödün vermeyelim. Başbakanımız da inandığımız davada sonuna kadar koşmaktır. Oynanan oyunlara izin vermeyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her iki şıkka da hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN