İzmir'de 72 yıllık çikolata markası

İzmir'de 1943 yılında başladığı şekerleme ve ezme üretimini bugün çikolata, şeker, lokum, bebek ve nikah şekerleri ile sürdüren Kemal Kutucu, 72'nci yaşını kutluyor

Giriş Tarihi: 12.7.2015
İzmir'de 72 yıllık çikolata markası
İzmir'de 1943 yılından bu yana hizmet veren Kemal Kutucu, 72'nci yaşını kutluyor. Özellikle çikolata dendiğinde İzmir'de akla gelen ilk marka olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Kemal Kutucu, "En kaliteli hammaddeyi kullanarak geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz çikolatalarımız tüketicilerimizin beğenisini kazanıyor. Bugün sadece İzmir ve Ege Bölgesi değil Türkiye'nin dört bir yanından müdavimlerimiz mevcut" dedi. Çok özel ürünler sunduklarını dile getiren Kutucu, en çok satılan ürün olan antep fıstıklı baton çikolataya bu sene de ağırlı verdiklerini belirtti.

İNTERNET SİTESİ YENİLENDİ
www.kemalkutucu.com adresli internet sitelerinden ürünlerin görsellerinin bulunduğunu anlatan Kutucu, "Tüketicilerimizin aradıkları ürünlere daha kolay ulaşabileceği, çok kapsamlı bir internet sitesi yapılandırdık. Bu konu ile ilgili tüm Türkiye'den çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu durum iş potansiyelimizi de büyük ölçüde etkiledi" diye konuştu. Tüm Türkiye'den özellikle de Ege Bölgesi'nden çok fazla franchise teklifi aldıklarını fakat kurumsallaşmadan şubeleşmenin uzun dönemde hizmet kalitesini düşüreceğine inandıklarını söyleyen Kutucu şöyle devam etti: "Bu sebeple şu anda müşterilerimize Kemeraltı'nda bulunan mağazamızdan ulaşıyoruz. Ne kadar alışveriş merkezi açılırsa açılsın insanların hala geleneksel alışveriş alışkanlıklarından vazgeçmediklerini ve geleneksel çarşılardan alışveriş etmekten keyif aldıklarını çok iyi biliyoruz. Esnaf ile satıcı birebir konuşarak ve ürünlerin tadına bakılarak yapılan alışveriş çoğu kişi için vazgeçilmez bir durum. Bunun en önemli destekleyicisi ise yeni yapılan alışveriş merkezlerinin çarşı konseptinde planlanması ve içlerinde pazar konseptlerinin oluşturulması. İnternetten alışveriş oranları her geçen gün artsa da tüm dünyada tüketicilerin geleneksel alışveriş deneyiminden uzaklaşmak istememesi bunun bir kanıtı."

ÖZEL BASKILI KUTU
Çok sayıda kurum ve kuruluşun hediyelik çikolata ve şeker paketlerini hazırladıklarını dile getiren Kemal Kutucu, bunun için özel olarak hazırlattıkları baskılı kutuları kullandıklarını söyledi. Son birkaç senedir bayramların sıcaklara denk gelmesinden dolayı açık çikolataların erime riskinin arttığını da sözlerine ekleyen Kutucu, "Müşterilerimizin aldıkları hediyelik çikolataları erimeden sevdiklerine ulaştırabilmeleri için özel olarak üretilen kağıtlı madlen çikolatalarımızı bu bayram da tüketicilerimize sunuyoruz. Bu ürünümüz sütlü ve bitter olamk üzere iki farklı tipte, kağıtları ise altın ve gümüş renklerinde hazırlandı. Bu sene de bu ürünlerimiz yoğun talep görüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de 72 yıllık çikolata markası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN