MASKİ hukuku çiğniyor

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan Büyükşehir meclisinde suya yüzde 60 oranında indirim kararı alınmasına rağmen MASKİ'nin bunu hiçe saymasına sert çıktı

Giriş Tarihi: 9.8.2015
MASKİ hukuku çiğniyor
AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Manisa Su ve Kanalizasyon İşleri'ni (MASKİ) uyarıda bulundu. Gürcan, geçtiğimiz aylarda MASKİ Genel Kurulu'nda AK Parti meclis üyelerinin teklifi ile suya yüzde 60 oranında yapılan indirim kararını MASKİ'nin uymadığını söyledi. Gürcan, "500 bin abone dava açabilirler" dedi. AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, "Büyükşehir Belediyesi hukuk tanımaz tavrıyla, aradan geçen bunca zamana rağmen suda indirim uygulamamıştır. Yetkilileri acil olarak indirim yapmaya davet ediyorum" dedi. Gürcan, Büyükşehir Belediyesi'nin hukuku çiğnediğini belirterek, 500 yüz bin abonenin Büyükşehir Belediyesi'ne dava açması gerektiğini belirtti.

"HAKKINIZI ARAYIN"
Manisa'nın bildiği üzere suya yüzde 60 gibi bir indirim yaptığını hatırlatan İl Başkanı Gürcan, "Bu indirim halen Manisa Büyükşehir Belediyesi kararına rağmen, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin bir kuruluşu, kamu teşkili olan MASKİ tarafından uygulamaya sokulmamıştır. Ben buradan tüm Manisa halkına çağrıda bulunuyorum. 500 bin abonenin MASKİ'ye gitmesini ve haklarını sonuna kadar savunmalarını hatırlatıyorum. Neden daha hala suya indirim yapılamadığını, MASKİ'ye sorsunlar" diye konuştu. Alınan kararın ellerinde olduğunu belirten Gürcan, şöyle devam etti, "Bizim elimizde Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluş olan MASKİ'nin suya indirimi uygulaması gerektiğini gösteren bir karar var. Bu meclis kararını kimse hiç yokmuş gibi sayamaz. MASKİ'nin tek yetkili organı, genel kuruldur. Bu genel kurul bu indirim kararını almıştır. Genel kurulu yok sayarak, hukuku yok sayarak bu meclis kararını uygulamayanlar hakkında gerekli işlemi başlattık. Büyükşehir ve MASKİ halen sanki böyle bir karar alınmamış gibi, hatta eski faturaları da şişirmek suretiyle su faturaları tahsilatına devam etmektedir. Bu kararı uygulamayan MASKİ'ye de gerekli ihtarı halkımızın yapmasını bekliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MASKİ hukuku çiğniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN