Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sekiz aydır katlı otopark projesine cevap alamadı

İzmirli Çiğdem Ökmen, otopark sorununun çözümü için Kemeraltı Çarşısı'ndaki arazisinde yapılacak 450 araçlık otopark projesini 8 ay önce Büyükşehir'e sundu. Fakat belediye aylardır bir cevap vermedi

Giriş Tarihi: 1.9.2015
Sekiz aydır katlı otopark projesine cevap alamadı
İzmir'in vergi rekortmenlerinden Çiğdem Ökmen adına avukatı, otopark sorununa çözüm olması amacıyla Kemeraltı Çarşısı'ndaki kendi arazisine 450 araçlık otopark yapıp üstüne inşaa edeceği kongre merkezinin kullanım hakkını belediyeye devir şartıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verdi. 20 Ocak'ta verilen dilekçeye olumlu veya olumsuz yanıt verilmedi. İzmir'de her geçen gün katlanan otopark sorunu trafik sıkışıklığı, yayaların işkencesi ve araç sahiplerinin saat başı park etmeleri için anormal ücret ödemelerine neden olurken, şehrin merkezinde Kemeraltı'nın göbeğinde iki boş arsanın çok katlı otopark yapılma teklifine aylardır yanıt verilmedi. İzmir'in vergi rekortmenlerinden Çiğdem Ökmen, çarşının girişinde, Gümrük bölgesinde bulunan 2 bin 657 metrekarelik, imar planında "Özel Proje Alanı" görünen arsası için proje hazırladı. Kemeraltı'ndaki otopark sıkıntısı göz önüne alınarak ticari ranttan uzak beş katlı 450 araçlık otopark, üstüne de 500 kişilik kongre merkezi planlandı. Başvuru dilekçesinde 500 kişilik konre salonunun da yalıldıktan sonra bedeyeye devri öngörüldü. Arsasının yerinde geçmişte 1. İktisat Kongresi binası olduğundan, kongre salonunun da bu isimle anılması da teklif edildi. Avukatının Çiğdem Ökmen adına 20 Ocak'ta İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne verdiği dilekçede şu öneri yeraldı; "Konak ilçe merkezinde katlı otopark varlığını gösterecek tesiste ayrıca planın hükmettiği ve geçmişte tarihi misyonu yansıtacak bir salon da tasarlanmıştır. Çok katlı otopark üzerinde yer alacak ve adını 'İktisat Kongre Salonu' koymak istediğimiz bu bölümün kullanım hakkı da Büyükşehir'e bağışlanacaktır. Yapımına ilişkin gerekli onay ve koşulların tarafımıza bildirilmesini, projenin yapımının mümkün olmaması halinde gerekçelerin iletimesini arzederim."

HER KARARA HAZIRIZ
Ancak aradan geçen süreye rağmen bu delikçeye olumlu veya olumsuz yanıt verilmedi. Arsa sahibi, "Ya evet ya hayır denmesini istiyoruz. Bir cevap verilmemesi kent adına düşündürücü. Belediyemizin alacağı her türlü karara saygılıyız. Belediye gerçekten otopark sıkıntısını çözmek arzusunda ise, biz hazırız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sekiz aydır katlı otopark projesine cevap alamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN