Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çocuk Köyü' hizmete girdi

Türkiye'nin en büyük çocuk eğlence merkezi Balıkesir'de açıldı. Balıkesir Çocuk Köyü'ne 12 milyon lira harcadıklarını belirten Başkan Uğur, "Tesisimiz cuma gününe kadar ücretsiz olacak" dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2015
'Çocuk Köyü' hizmete girdi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklar için hazırladığı örnek bir proje olan "Çocuk Köyü" görkemli bir törenle hizmete girdi. Türkiye'nin en büyük Çocuk Eğlence Merkezi olan "Balıkesir Çocuk Köyü" ilk defa çocuklara kapılarını açtı. Binlerce davetlinin katılımıyla gerçekleşen açılışta özellikle çocuklar 17 metre yüksekliğindeki 'air dome' isimli dev kompleksin içindeki oyun alanlarına hücum ettiler. Çocuk Köyü içerisinde gönüllerince eğlenen çocuklar, günlerini daha sonra aileleriyle beraber ünlü sanatçı Gülben Ergen'in konserini izleyerek tamamladı. Ünlü sanatçının Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi'nde verdiği konser, Balıkesirliler tarafından büyük bir katılımla gerçekleşti. Gülben Ergen hayranları da ünlü sanatçının şarkılarıyla eğlendi.

ALTI AYDA TAMAMLANDI
Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi'nin olduğu Altıeylül Belediyesi Evlendirme Dairesi arkasındaki alanda kurulan Çocuk Köyü'nün açılış törenine binlerce çok sayıda davetli katıldı. 6 ayda tamamlanan Çocuk Köyü ile çocuklara verdikleri sözü bugün gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Büyükşehir Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Bugün, burada, şehrimizin çocuklarına, keyifli vakit geçirebilecekleri, şehrin stresinden uzak, mutlu saatler yaşayabilecekleri bir eğlence alanını hediye etmek üzere, toplandık. 25 Mayıs 2015 tarihinde başlanılan projeyi 6 ay içerinde bitirdik. Çocuklarımız için tam 12 milyon lira harcadık. Türkiye'nin, en büyük kapalı alanlı Çocuk köyü şimdi sizlerle birlikte hizmete açılıyor. Biz çocuklarımıza söz vermiştik. Daha önce bu yapının, planlamadan inşasına kadar, her aşamayı sizlerle paylaştık. Bugün de, projeyi tamamlanmış olarak sizlerin kullanımına teslim ediyoruz. Bizler de ekip olarak sözümüzü gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" diye konuştu. Türkiye'de bir ilk olan yeni uygulama Çocuk Köyü eğlence kompleksi toplam 5 bin 880 metrekareye oturuyor. Eğlence Kompleksi bünyesinde, 4.500 metrekarelik kapalı alana 17 metre yüksekliğinde şişme yapı, "air dome" inşa edildi. Bu yapıda; 1 adet 1500 metrekarelik "Trambolin parkuru", 18 adet "şişme çocuk oyun grubu", 48 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde, 12 metre yüksekliğinde "Tubby Jump Kaydırağı" da eğlence kompleksi bünyesinde, çocukların kullanımına sunuldu. Başkan Uğur, çocukların tek ve en büyük eğlence merkezleri olan Çocuk Köyü'nün bugünden itibaren cuma gününe kadar ücretsiz olacağını müjdeledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çocuk Köyü' hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN