Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme TOKİ rüya gibi

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Çeşme Reisdere'deki bin 75 toplu konut projesini kamuoyuna tanıttı. Turan, "Yöresel konular dikkate alınarak yapılan konutlar Ege'de model olacak" dedi

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Çeşme TOKİ rüya gibi
Başbakanlık'a bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, kentte büyük tartışmalara neden olan, odalar ve belediyelerin dava açarak planlarını iptal ettiği Çeşme Reisdere'deki bin 75 toplu konut projesini kamuoyuna tanıttı. Turan, "Burası Ege Bölgesi için model olacak. Bizleri yeni bir şevk ve heyecana iten gözbebeği bir çalışma bu. Bin 75 konut var, hepsi yöresel konular dikkat edilerek inşa edildi. Bundan sonra da bölgede özel sektör tarafına yapılacak çalışmalara örnek teşkil edecek" dedi.

NİTELİKLİ BİNALAR
Turan, 104,5 milyon liraya mal olması beklenen ve ilk etabının 2016 Eylül, ikinci etabının ise 2016 sonunda teslim edilmesi beklenen projede, biten binalardan 'B1-35'i gezdi. Yine aynı binaların önünde de basın toplantısı yapan Turan, 2014 yılından itibariyle kurumu yenilediklerini, az katlı konut üretimini esas alarak yatay mimari üzerinde çalıştıklarını ve nitelikleri artırılmış binalar yaptıklarını ifade etti. Projenin vatandaşların Çeşme Kaymakamlığı'na yaptığı başvurularla hayata geçtiğini belirten Turan, şöyle konuştu; "Proje 2+1 ve 3+1 olarak hazırlandı, 2 etaplı olacak. Bütün projedeki hedef kitle alt ve orta gelirliler. Konut talep edenleri, yakın zamanda kurayla noter huzurunda belirleyeceğiz. Konutlardan hak sahibi olmanın şartı, toplam hane gelirinin 3 bin 200 liranın altında olması gerekiyor. Ayrıca hiç konutu olmayacak, 5 yıl Çeşme'de yaşıyor olma şartı var ya da nüfusa kayıtlı olması gerekiyor. Dışarıdan birisi buradan daire alamaz. Mimardan tasarıma, planlamadan uygulamaya özetle yaklaşım ve hedefler milletimizin daha güzel şehirlerde yaşama imkanı sunmak için gayretimizin tarifidir. Bu samimi bir çabadır. Huzurlu konut alanları inşa etmeye çalışıyoruz. Çeşme hak sahiplerine İzmirlilere ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." Taksitler hakkında da bilgilendirmede bulunan Turan, "Alt gelir grubunda 240 aya varan taksitler var. Minimum 400-450 lira ile 600-650 lira arasında taksitler olacak. Eve taşındıktan sonra taksitler ödenmeye başlanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme TOKİ rüya gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN