Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitime VOLT desteği

Saya Grup bünyesinde yer alan VOLT Elektrik Motorları; kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi’nde, eğitim, atölye, burs, staj ve istihdam garantili bir proje başlattı

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Eğitime VOLT desteği
Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSBİ) 650 çalışanı ile 'nin lider elektrik motoru üreticilerinden VOLT Elektrik Motorları, Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi'nde Bobinaj Dalının açılmasına öncülük etti. Sektörün nitelikli personel ihtiyacını lise döneminden itibaren karşılamaya yönelik önemli bir adım atıldı. Başlatılan proje ile öğrenciler teknolojik altyapısıyla dikkat çeken bir atölyeye kavuşurken, bilgisayarlı bir sınıfta eğitim görme fırsatını yakaladı. Ayrıca öğrenciler lise eğitimi sırasında burs alırken, staj ve iş garantisiyle eğitim hayatlarını iyi bir şekilde sürdürme imkanına sahip oldu. Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Volt Bobinaj Atölyesi ve Bilgisayar Laboratuvarı'nın açılışı nedeniyle bir tören düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı törende öğrenci velileri de yer aldı.

TÜRKİYE'DE LİDERİZ
VOLT Elektrik Motorları A.Ş. Genel Müdürü İlkay Çimentepe, "Saya Grup bünyesine 2011 yılında katılmamız ile birlikte ar-ge, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün VOLT Motor; teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ile ilerlemeyi sürdürüyor. 45 bin metrekarelik üretim alanında sahip olduğu kapasite ile 'nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri olduk. Hedeflerimizde ise VOLT Motoru daha ileriye taşımak var. 2019 yılı hedefimiz, 1 milyon adet ve 3 milyon 100 bin kw kapasitesi ile elektrik motoru üretmektir" dedi. Volt Motor olarak yapılan görüşmeler ışığında Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi'nde Bobinaj Dalı'nın açılarak, öğrenci almaya başlanılmasına destek verdiklerini anlatan Çimentepe, şunları söyledi: "Projemize geçen yıl başladık. Kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde projeyi hayata geçirdik. Değerli öğretmenlerimiz ve sektörün uzman isimleriyle neler yapabileceğimizi planladık. İhtiyaçlar belirlendi. Alınan kararlar doğrultusunda öğrencilerimizin uygulamalı eğitimi en iyi şekilde alabilmeleri için bir bobinaj atölyesi, bir derslik/ laboratuvar ihtiyacının karşılanmasını sağladık. Bunun yanı sıra küçük bir showroom ile nihai yani tamamlanmış ürünlerin hem öğrenciler hem de okula gelen ziyaretçiler tarafından incelenebilmesine imkan sağladık. Ayrıca 10 kişi bobinaj bölümünden diğer 5 kişi de farklı bölümlerden olmak üzere toplam 15 öğrenciye de önümüzdeki eğitim- öğretim yılı içerisinde burs veriyor olacağız. Desteğimiz bursla bitmeyecek. Staj yapma imkanının yanı sıra mezun olan öğrencilere iş garantisi de veriyoruz. Gördüğünüz gibi bu projeden ticari olarak bir beklentimiz yok. Bizlerin beklentisi üreterek kalkınacak ülkemizin geleceğine katkıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime VOLT desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN