Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süt içen çocuk daha başarılı

Sütün beyni mükemmel çalıştırdığını ifade eden uzmanlar, süt içen çocukların içmeyen çocuklara göre daha sağlıklı, güçlü ve başarılı olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Süt içen çocuk daha başarılı
Günde yeterli miktarda süt içen çocuklar daha sağlıklı, güçlü ve başarılı oluyor. Bu nedenle çağı çocukların beslenme düzenlerinde sütün ihmal edilmemesi ve mutlaka sağlıklı ambalajda satılan sütlerin tüketilmesi gerekiyor. Düzenli bir şekilde günde en az bir bardak sütün, çocukların soyut düşünce, problem çözme, bellek, , konsantrasyon gibi zihinsel yetenekler açısından, süt içmeyen çocuklara kıyasla daha başarılı olmalarına yardımcı olduğu tespit edildi.

TÜM BESİNLERİ İÇERİYOR
Doğanın beyaz mucizesi süt, 6 yaşındaki bir çocuğun gelişmek ve sağlıklı olmak için ihtiyaç duyacağı besin öğelerinin birçoğunu önemli miktarda içeriyor. Düzenli bir şekilde günde en az bir bardak sütün, çocukların soyut düşünce, problem çözme, bellek, dikkat, konsantrasyon gibi zihinsel yetenekler açısından, süt içmeyen çocuklara kıyasla daha başarılı olmalarına yardımcı olduğu tespit edildi. Bilim insanları sütün, kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko gibi mineraller, A, D, E ve K vitaminlerince çok zengin bir besin olduğunu ifade ediyorlar. Özellikle çocukların ve gençlerin protein gereksinimi oldukça fazla. Büyüme çağında çocuklar, yetişkinlerden daha fazla proteine ihtiyaç gösteriyor. Çünkü gıda proteini vücuda özgü kas proteinine dönüşüyor. Yapılan araştırmalara göre 1 litre süt yetişkinlerin günlük kalsiyum ve fosfor gereksinimlerinin tamamını, 10-12 yaşları arasındaki çocuklarda ise tamamına yakın bir kısmını karşılıyor.

AVRUPA'DA ORAN YÜKSEK
okul çağındaki çocukların süt tüketim oranı bakımından Avrupa ülkelerinin çok gerisinde. Avrupa ülkelerinde çocukların süt tüketim miktarı günde bir litreyi buluyor. Süt, çocukların bedensel gelişimleri için protein, güçlü kemik ve dişler için kalsiyum ve enerji ihtiyacının karşılanması için yağ içeriyor. Süt içmek çocukların sağlıklı dişlere, güçlü kemiklere sahip olmaları kadar bağışıklık sistemlerinin güç kazanması için de yardımcı oluyor. Sütte, bağışıklık sisteminin gelişmesi için gereken vitaminler bol miktarda bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süt içen çocuk daha başarılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN