Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocukların köyünde eğlence tavan yaptı

Büyükşehir Belediyesi’nin mega projelerinden biri olan Balıkesir Çocuk Köyü, yaz tatilinde büyük ilgi gördü. Başkan Uğur, “Bu kompleksi çocuklara armağan etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Çocukların köyünde eğlence tavan yaptı

Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklar için hazırladığı örnek bir proje olan "Çocuk Köyü" açıldığı günden beri çocukların akınına uğruyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 'nin en büyük Çocuk Eğlence 'ni 6 ay gibi kısa sürede bitirip, çocukların hizmetine açtıklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir'deki ilk yatırımlarını Çocuk Köyü ile çocuklar için yaptıklarını belirten Başkan Uğur, "Bu kompleksi çocuklara armağan ettik. Torunlarımla birlikte daha önce bir dede olarak ziyaret ettim. Çok memnun kaldılar. Çocukların dünyası farklı, böyle bir yer görünce şaşırdılar, sevindiler, hiç hayal etmedikleri bir yer. Hakikaten güzel oldu. Biz istiyoruz ki gençlerimiz iyi yetişsin, iyi vakit geçirsin. Özgüven ile yetişsinler. Gençlerimiz geleceğimiz. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı. Biz de ilk yatırımı çocuklarımız için yaptık ve bu Çocuk Köyü'nü onlara armağan ettik. İnşallah tüm çocuklarımız buradan istifade edecekler" diye konuştu.

TORUNLARI DA GELDİ
Başkan Uğur, Çocuk Köyü'ne gelen diğer çocuklarla da yakından ilgilendi, onları sevip sohbet etti. Çözüm odaklı, şehrin, hakkıyla temsili noktasında, diğer paydaşlarıyla ortak stratejiler üreten bir belediyecilik anlayışıyla ilklere imza attıklarını ifade eden Başkan Uğur, "Biz bu güzel şehri, çocuklarımızın emaneti olarak kabul ettik. Bu emaneti onlara en iyi şekilde imar ederek teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur. Çocuklarımız için tam 12 milyon lira harcadık. Bu merkezle Balıkesir, çocukların yanı sıra, yetişkinlerin de gönüllerince eğlenebileceği bir aktivite alanına sahip oldu. İnşallah açılışını yaptığımız bu merkez, Balıkesir'in cazibe merkezi olmasına, önemli katkı sağlıyor. Merkezimizde 500 çocuğumuz aynı anda eğlenceli vakitler geçirebiliyor" dedi. Türkiye'nin en büyük Çocuk Eğlence Merkezi'nin 2 yaşından 18 yaşına kadar tüm çocukların, hatta gençlerin istifade edebildiği bir mekan olarak tasarlandığını vurgulayan Başkan Uğur, şöyle devam etti; "Bu çocuk eğlence merkezinin, konsept ve büyüklük olarak bir örneği, sadece Amerika'da var. Bu anlamda ikincisini şehrimizde inşa ettik. Bu eğlence parkının içinde elektronik hiçbir şey yok. Bilgisayar yok. Her şey çocuklarımızın fıtratına uygun tasarlandı. Bu yüzden, Türkiye'de gerçekleştirilen bir ilk ve yeni bir uygulama. Toplam 5.880 metrekareye oturan, Eğlence Kompleksi bünyesinde, 4500 metrekarelik kapalı alana 17 metre yüksekliğinde şişme yapı, 'air dome' inşa edildi. Bu yapıda; 1 adet 1500 metrekarelik 'trambolin parkuru', 18 adet 'şişme çocuk oyun grubu', 48 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde, 12 metre yüksekliğinde 'Tubby Jump Kaydırağı' da eğlence kompleksimizin bünyesinde, çocuklarımızın kullanımına sunuldu. Hizmet kalitesinde, her gün bir önceki güne göre çıtayı daha yükseklere taşımayı hedefleyen bir yönetim tarzı oluşturduk."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların köyünde eğlence tavan yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN