Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten zorunlu sigortası açıklaması

Başbakan Yardımcısı , zorunlu sigortası primlerinde düşüş eğiliminin başladığını, gelecek aylarda bunun belirgin hale geleceğini söyledi. , sektöre de uyarı yaptı.

Giriş Tarihi: 17.6.2016 11:26 Güncelleme Tarihi: 17.6.2016 11:53
Mehmet Şimşek'ten zorunlu trafik sigortası açıklaması

Başbakan Yardımcısı , bir televizyon kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI PRİMLERİ

Zorunlu sigortalarına ilişkin düzenlemenin ardından primlerin makul bir düzeye gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine , 2011'de itibaren birtakım yargı kararları nedeniyle sektörde sorunlar yaşandığını, şirketlerin zarar etmesinden dolayı primlerin yükseldiğini anımsattı.

Nisan ayının sonuna doğru Meclis'ten bir düzenleme çıkardıklarını ve sistemde öngörülebilirliği artırdıklarını belirten Şimşek, şöyle konuştu:

"Vatandaşımız haklı olarak 'bu düzenlemeyi yaptınız hani nerede, primler düşsün' diyor, haklılar. Sektörle de biz bu düzenlemeler öncesi epey çalıştık. Dedik ki 'bakın biz bu düzenlemeleri yapıyoruz, öngörülebilirliği artırıyoruz. Siz bunu hızlı bir şekilde tekrar fiyatlayın, daha düşük prim olarak vatandaşımıza hizmet vermeye devam edin'. Daha bu uygulama başlayalı bir ay oldu, henüz sonuçlarını görmek için biraz erken olmakla birlikte, ben özellikle takip ediyorum, primlerde düşüş eğilimi başladı, fakat esas önümüzdeki aylarda bu çok belirgin hale gelecek".

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI KISKAÇ ALTINDA

''SEKTÖRÜ UYARIYORUM''

Prim artışının durduğunu, aşağı doğru bir eğilim başladığını ifade eden Şimşek, "Biz sistemi de takip edeceğiz. Buradan da sektörü uyarıyorum, sektör yeni düzenlemeleri fiyatlara mutlaka yansıtması lazım. Yansıtmazlarsa ne olur? Ben olacağına inanıyorum ama olmazsa Hazine'nin bu yönde var olan yetkilerini kullanırız" dedi.

Amerikan Merkez Bankasının (Fed) faiz kararının nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Şimşek, dünya ekonomisinin düşük büyüme ve düşük enflasyon tuzağına girdiğini, bunun önemli bir sorun olduğunu söyledi.

ARAÇ FİYATININ YARISI KADAR SİGORTA İSYAN ETTİRDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Şimşek'ten zorunlu trafik sigortası açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN