Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram tatili esnafa doping oldu

Giriş Tarihi: 11.7.2016 10:05 Güncelleme Tarihi: 11.7.2016 10:07
Bayram tatili esnafa doping oldu

TESK Genel Başkanı Palandöken, 'nın oldukça hareketli geçtiğini ve esnafa doping etkisi yaptığını belirterek, "Bu olumlu havanın esnafa yansıması çok önemliydi." dedi.

"BAYRAM ESNAFA DOPİNG OLDU"

Palandöken, yaptığı açıklamada, bu 'nın diğerlerinden farklı olduğunu, terörle mücadelede belli mesafe katedilmesinin, bayram tatilinin uzatılmasının hareketliliği artırdığını söyledi.

İsrail ve ile ilişkilerin düzelmesinin piyasada olumlu bir hava hissettirdiğini belirten Palandöken, yaz sezonunun da iç turizmi canlandırdığının altını çizdi.

RUSYA İLE BARIŞ ÜRETİCİYİ SEVİNDİRDİ

Palandöken, "Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde terörle ilgili problemler bitince insanlar artık birbirlerine gidip geldiler, çarşıya pazara çıkmaya başladılar. Bunu tabii esnaf olumlu algıladı. Birçok turizm bölgesinde insanlar ürünlere hücum etti. Dolayısıyla bayram tatilinde bir hareketlilik yaşandı. Geçtiğimiz bayramlardan farklı bir bayram oldu. Dokuz günlük bayram tatili esnafa doping oldu, doping etkisi yarattı. Bu olumlu havanın esnafa yansıması çok önemliydi. Bu bayram hem piyasayı hareketlendirdi hem de bu olumlu havayla turizm açığı kapanacak gibi görünüyor." değerlendirmesinde bulundu.

THY'DEN RUSYA ATAĞI

"İÇ PAZARDA HAREKETLİLİK FAZLAYDI

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ise küçük kapasiteli yerlere gidildiği zaman rezervasyon olmadığında açıkta kalınabileceğini dile getirerek, bu yıl bayram tatilinin erken açıklanmasının iç pazardaki hareketlilikte büyük faydası olduğunu söyledi.

TURİZMCİLER ÇİFTE BAYRAM YAŞADI

Buna rağmen bazı misafirlerin bu süreyi iyi kullanamadığı ve gittikleri yerlerde sürprizlerle karşılaştığının altını çizen Ayık, şöyle konuştu:
"Önümüzde Kurban Bayramı var, bayramda uzun tatille ilgili sanıyorum Bakan Beyin bir beyanatı olmuştu. Erken açıklanırsa bu insanlar için ciddi bir süre olacak. Bu süreyi iyi değerlendirip, hem fiyat olarak hem konsept hem de bölge olarak kendilerine en uygun tesisi araştırabilirler. Erkenden de rezervasyonlarını yaptırırlarsa, sürprizlerle karşılaşmazlar. Bu bayramdaki hareketlilik de güzeldi. Bayramda turizmde yaşanan yoğunluk bütün yaraları sarmadı ama ciddi anlamda moral oldu insanlara."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram tatili esnafa doping oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN