Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile barış üreticiyi sevindirdi

Giriş Tarihi: 11.7.2016
Rusya ile barış üreticiyi sevindirdi

Uçak krizinin ardından ile gerilen ülke ilişkilerinin normalleşmeye başlaması, ürünlerinin çoğunu bu ülkeye gönderen Silifkeli üreticiler tarafından sevinçle karşılandı

ile arasındaki krizin atılan adımlar neticesinde aşılmaya başlaması Silifke'de sevinçle karşılandı. Atayurt Hal Derneği Başkanı Çavuş Ali Türer, Türkiye ile 'nın ilişkilerinin normale dönmesini umut ettiklerini belirterek, "Kriz Silifkeli üreticilerimize büyük darbe vurdu. Ekim ayından bu yana üreticimiz mağdur durumda. Özellikle çilek üreticisi, Rusya'nın ambargosundan etkilendi. Rusya krizi biterse üretici için güzel olur, önümüz açılır" dedi.

ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ
Atılan adımların oldukça yerinde ve zamanında olduğuna değinen Çavuş Ali Türer, "İsrail ile gerçekleştirilen mutabakatın ardından Rusya ile ilişkilerin düzeltilmesi yönündeki adımları ihracatçılar olarak son derece sevindirici karşılıyoruz. Böylelikle, en önemli ticaret ortaklarımızdan olan Rusya ile yara alan ticari ilişkilerimizin tekrar eski seviyelerini yakalayabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu. Karşılıklı iyi niyetle atılan adımların her 2 ülkenin de menfaatine olacağını ifade eden Başkan Çavuş Ali Türer, "Çiftçiler açısından son derece önemli bir adım oldu. Umarım karşılıklı atılan bu adımlar iyi bir şekilde sonuçlanır. Silifke çiftçisi ve ihracatçılarımız için umuyorum ki normal süreç başlar. Rusya ve Türkiye'nin bugüne kadarki tarihsel olumlu ilişkileri devam eder ve iki ülkeye olumlu katkıları olur"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya ile barış üreticiyi sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN