Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş GYO ve Nef dönüşümde el ele

İş GYO ve Nef, kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirmek için bir araya geldi. Ortaklığın ilk hedefi, 5 bin kişiyi ev sahibi yapmak

Giriş Tarihi: 21.9.2013
İş GYO ve Nef, kentsel dönüşüm için ortaklık yaptı. İşbirliği, sektörde daha önce proje bazlı yapılan ortaklıkların aksine, uzun vadede birçok çalışma gerçekleştirmek için bir araya gelinmesi nedeniyle de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Kentsel dönüşüm kapsamına giren tüm bölgelerle ilgilenen ortaklık, çalışma alanını İstanbul başta olmak üzere Türkiye'deki önemli metropoller olarak belirledi. Yatırım için seçilecek bölgelerin ihtiyaçları ve koşulları göz önünde bulundurularak, nitelikli konut ve bunları destekleyecek fonksiyonların bir arada kullanıldığı projeler geliştirilecek.

ÖNCELİK İSTANBUL'UN
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, başlı başına çok ciddi bir yapılanma, bilgi birikimi ve finansal güç gerektiren kentsel dönüşümün, sosyal yönü ile de ayrıca ele alınması gerektiğini vurguladı. İş GYO ve Nef'in, başta İstanbul'da olmak üzere her ölçekteki dönüşüm projesinde beraber yer almak için ortak projeler üretileceğini dile getiren Turgay Tanes "Hedefimiz bu yıldan başlayarak ilk 5 sene içinde fark yaratacak ölçüde bir alanının dönüşümünü gerçekleştirmektir" dedi. Kentsel dönüşümün Türkiye için çok büyük bir fırsat olduğuna değinen Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur ise "Bu sürecin herhangi bir aşamasında yapılacak en ufak hata ülkemiz için çok büyük kayıplar meydana getirecektir" değerlendirmesinde bulundu.

5 BİN KİŞİYE DOKUNACAĞIZ
Erden Timur, ayrıca ilk proje için detayların önümüzdeki dönemlerde kamu ile paylaşılacağını da sözlerine ekledi. Birkaç projelerinin hayata geçmesiyle birlikte binlerce kişiye dokunmayı hedeflediklerini belirten Timur, ayrıca bu ortaklık kapsamında geliştirilecek kentsel dönüşüm projelerinde de ünlü mimari ofislerle çalışmayı planladıklarını ve tasarımı ön plana çıkaracaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş GYO ve Nef dönüşümde el ele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN