;

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çıkacağım günü yani…

Canımızın yanmayacağı güzel bir yıl olsun

OĞUZHAN TORACI

 • 1
 • 50
Çıkacağım günü yani…
Çıkacağım günü yani…

Deniz Seki yeni yıl dileğini GÜNAYDIN'a açıkladı

Açıkça söylemeliyim ki, daha önce hiç cezaevi görmemiştim, sadece haberlerde ve filmlerde gösterildiği kadarıyla biliyordum. Ancak Bakırköy Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'nda mahkumlar için moral ve motivasyon amaçlı bir etkinlik düzenleneceğini, Rojin'in de konser vereceğini öğrenince; gidip görmek istedim. Veysel Çamlıbel'in organize ettiği bu moral günü için geçtiğimiz çarşamba günü soluğu cezaevinde aldım.

 • 2
 • 50
Çıkacağım günü yani…
Çıkacağım günü yani…

RETİNAMIZ TARANDI

Organizasyon ekibiyle cezaevinin kapısında buluştuk. Tam içeriye giriş yapacağımız anda ekip araçlarıyla; biri elini sıkı sıkı tuttuğu çocuğuyla, diğeri de kucağında kundaktaki bebeğiyle iki kadın getirildi. Ellerinde de içeride giyebilmeleri için çamaşır ve giysilerinin sıkıştırıldığı poşetleri vardı. Kadınlara son dakikaya kadar refakat edenler de sanıyorum eşleriydi. Kadınlar eşlerine ağlayarak sarılıyor ve ayrılmak istemiyor, diğer yandan da askerler "Hadi vedalaşın, içeri girmemiz gerekiyor" diyordu. O anlarda boğazım düğümlendi. İçeride kayıt bankolarına geçtik. Daha önceden gerekli izinler alınıp kimlik bilgilerimiz verildiği için sorun çıkmadı. Hem elektronik, hem de fiziki olarak üstlerimiz arandı. Binadaki bölümler arası güvenlik noktalarından geçiş yapabilmek için retinamız tarandı. Yani gözlerimizi cihazlara okutarak geçiş yapabildik.

 • 3
 • 50
Çıkacağım günü yani…
Çıkacağım günü yani…

Bakırköy Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'nda tutuklu olan ve Haziran'da özgürlüğüne kavuşacak olan Deniz Seki, "Olması gerektiği gibiyim, sağlığım yerinde, çıkacağım günü bekliyorum" dedi. Seki, yaşanan terör olaylarıyla ilgili de konuştu: Reina saldırısının olduğu gece canım çok acıdı. Kanın akmadığı, şehitlerin olmadığı bir yıl diliyorum

 • 4
 • 50
Çıkacağım günü yani…
Çıkacağım günü yani…

MAHKUMLARA 'SİZ' DEYİN

Öyle filmlerdeki gibi gaddar gardiyan profiline rastlamadım. Personeller güler yüzlüydü ve mahkuma da, misafire de saygılıydı. Savcı Arı, "Tüm personelimize, mahkumlara 'siz' diye hitap edin ve kaç yıl cezası olursa olsun kesinlikle suçunun ne olduğunu sorgulamayın" demiş. Etkinlikten sonra benim için bir başka heyecan başladı. Cezaevi savcısından özel izin alarak aynı cezaevinde kalan Deniz Seki'yi ziyaret etmek istedim. Sağ olsun savcılık makamı ricamı kırmadı, dilekçemi onayladı ve onunla kapalı görüşe izin verdi. Yani camın arkasında, telefon aracılığıyla konuşacaktık.

 • 5
 • 50
Çıkacağım günü yani…
Çıkacağım günü yani…

GÖZLERİ SONSUZ BİR DENİZ

Dışarıda da birkaç kez karşılaşıp merhabalaştığım Seki'yi ilk defa bu ortamda görecektim. Samimiyetim olmasa da benim için özel bir kadındır ve şarkılarıyla duygularımızı ifşa ettiği için birçokları gibi ben de kendisine hayranım. Görüş bölümüne yaklaştıkça nabzımın hızlandığını hissettim. Binleri peşinde koşturan bir sanatçı ile cezaevinde bir camın arkasından dertleşecek olmak enteresan bir histi. Ve o an geldi... İkimiz de camın karşısındayız; önce birbirimize baktık. Boynuna bir kolye takmıştı; sağında Faruk, solunda Deniz yazıyor, ortasında da sonsuzluk sembolü. Parmağında nişanlısı Faruk Salman'ın taktığı yüzük, bileğinde de boncuklu bileklikler vardı.

 • 6
 • 50
Çıkacağım günü yani…
Çıkacağım günü yani…

Telefonu kaldırıp, sesim titreyerek, "Nasılsınız?" diyebildim. "Nasıl olayım Oğuzhan, olması gerektiği gibiyim, sağlığım yerinde. Çıkacağım günü bekliyorum." dedi. Kendisini çok iyi gördüm, morali de yerinde. Uzun uzun gözlerine baktım; hüzün ve umut bir aradaydı ama gülüyordu, sonsuz bir deniz gibi gözlerinde kayboldum ama 27 yıllık ömrümde ilk defa bir insanın gözlerinde böyle büyük bir pozitif enerji gördüm.

BİZE ULAŞIN