Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 soruda kim bu ?

10 soruda kim bu Jared Kushner?

, ABD Başkanı Trump'ın damadı. Trump başkan seçildikten sonra Kushner'i danışmanlığa getirdi peki Kushner bu görevi geldikten sonra özellikle Ortadoğu'da bir çok denge değişmeye başladı. Kushner tam olarak kimdir ve müslüman coğrafyasında hangi planların arkasında yer almaktadır, Taha Dağlı sabah.com.tr için yanıtladı.

10 soruda kim bu Jared Kushner?

JARED KUSHNER KİMDİR?
Trump'ın damadı ve özel danışmanı. Jared'in ailesi Yahudi, New York'un en zengin Yahudi ailelerinden biri.

10 soruda kim bu Jared Kushner?

KUSHNER ORTADOĞU'YU DİZAYNA NE ZAMAN BAŞLADI?
Mart 2017'de Suudi Arabistan Kralı Selman'ın oğlu Muhammed Bin Selman, Beyaz Saray'ı ziyaret etti. Muhammed bin Selman'ı Trump'a götüren kişi BAE'nin veliaht prensi Muhammed bin Zayed'di. Zayed, 'in yakın dostudur. Bu dostlukla Suudi prensi, Trump'la görüştürdü.

10 soruda kim bu Jared Kushner?

ORTADOĞU ZİYARETİNDE NELER YAPILDI?
Mayıs ayına gelindiğinde Trump Ortadoğu turuna çıktı. Suudi Arabistan'a gitti. Kral Selman ve Sisi ile beraber o meşhur küre pozunu verdi. O poz bir semboldü. Ortadoğu'da bir takım şeyler değişmeye başlıyordu ve o değişimin görünen yüzü Kushner'di.

10 soruda kim bu Jared Kushner?

KATAR KRİZİ NASIL BAŞLADI?
Trump'ın o ziyaretinin bir ay kadar sonra Haziran ayında Suudi Arabistan ve BAE, Katar'a diplomatik yaptırım uygulama kararı aldı. Krizin arkasında yine Kushner vardı. Kriz sona erdiğinde gördük ki ABD krizin tüm taraflarına milyarlarca dolar silah satmıştı.

10 soruda kim bu Jared Kushner?

KUSHNER SUUDİ ARABİSTAN'DA NEYİ BAŞARDI?
Katar krizinin sonrasında Suudi kral Selman oğlunu birinci veliaht yaptı. 'le yakınlığı olan Muhammed bin Selman'a ABD tarafından bir takım vaatler bulunulduğuna dair iddialar ortaya çıkmaya başladı.

10 soruda kim bu Jared Kushner?

SARAY'DAKİ TÜM MUHALİFLERE YÖNELİK DARBENİN ARKASINDA KUSHNER Mİ VARDI?
Aralık ayına gelindiğinde Suudi Arabistan'da tüm prenslere yönelik yolsuzluk operasyonu başlatıldı. Bu kriz sonunda Kral Selman'ın oğlu Muhammed Bin Selman, tüm rakiplerini tasfiye ederek, tek veliaht oldu. Artık Kushner'in Muhammed Bin Selman'a geleceğin Suudi Kralı sözü verdiği yönündeki iddialar ayyuka çıkıyordu.

BİZE ULAŞIN