Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en pahalı meyveleri

Bir tanesini bile yediğinizde kendinizi zengin hissedeceğiniz dünyanın en pahalı on meyvesini sizin için sıraladık.

 • 1
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Senbikiya Kraliçe Çileği/ 12 tanesi: 83 Dolar: Tokyo'da bir lüks meyve salonu 83 dolara, mükemmel şekilde uyumlu 12 Senbikiya Kraliçe Çileğini servise sunuyor. Eşit renkli ve lekesiz mükemmel çilekler, gerçek dışı sanki bir resim gibi görünüyor. Senbikiya Çileği'ni kolaylıkla kuyumcudan herhangi bir ürünle karşılaştırabilirsiniz. Oldukça pahalı fiyat etiketine rağmen lüks meyve dükkanı günde ortalama 50 kutu bu çilekten satıyor.

 • 2
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Cupuacu/ 450 gramı: 250 Dolar: Güney Amerika'ya özgü Cupuacu, normal bir egzotik meyve değildir, daha çok bir sebzeye benzer. Büyük bir kakao fasulyesine benzeyen ve neredeyse tamamen olgunlaşmış kavun büyüklüğündeki Cupuacu Amazon boyunca yetişir. Son derece sert kabuğu genellikle testereyle kesilir ve ananas aromalı eti ortaya çıkar. Cupuacu'nun tadı oldukça keskindir ve hamuru tatlılarda kullanılabilir. Güney Amerika'da oldukça yaygın olmakla birlikte, sağlık açısında sayısız yararı vardır. Bu ürünü dünyada başka bir yerde pazarda bulmak neredeyse imkansız. Tek çözüm Internet üzerinde satın almanız olacaktır.

 • 3
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Monstera Deliciosa/ Tanesi: 50 Dolar : Meyve salatası bitkisi olarak bilinen Monstera Deliciosa, Orta Amerika'da tropikal ormanlarda yetişir. Güney Meksika ve Guatemala'ya özgü olan meyve, Ceriman olarak da adlandırılır. Bu nadir ve tuhaf egzotik meyvenin olgunlaşması bütün yıl sürer. Meyve çiğ tüketildiğinde toksin atıcıdır. Tuhaf şekilli uzun yeşil meyve, farklı bir koku ve tada sahiptir. Muz ve ananas ile birleştiğinde lezzetli meyve salatası oluşturduğundan bu şekilde adlandırılır. Zambak ailesinin bir üyesi olan Monstera Deliciosa aslında dekoratif bir bitkidir, ancak vahşi ortamda yetişir. Bu yüzden oldukça nadir ve pahalıdır.

 • 4
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Senbikiya Kirazı/ 450 gramı: 160 Dolar : Japonlar hasta ziyaretlerine ya da diğer ziyaretlerinde hediye olarak meyve sunuyor, bizlerin aldığı marketlerdeki boyalı meyve sularından uzak duruyorlar. Bir takı parçası fiyatına yakın satılan bu meyveler, genellikle lüks meyve pazarlarında bulunur. Lüks salonlar zengin tat ve kokudaki mükemmel şekilli ve lekesiz meyveleri sunmak için ellerinden geleni yapıyor. Dünyanın en pahalı meyve dükkanı Tokyo'daki Senbikiya, kutu başına 160 dolara eşit büyüklükte ve eşit renkli kiraz satıyor. Kiraz başına 4 dolar ödemeniz gerekiyor.

 • 5
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Durian/ Tanesi: 200 Dolar : Brunei, Malezya ve Endonezya'ya özgüdür ve "Meyve Kralı" olarak bilinir. Kötü bir kokusu vardır. Bir kirpi balığı ya da kirpiyi andıran sert kabuğuyla, kabuklu Durian'ın kokusu kanalizasyon veya kokarca ile ilişkilidir. Ancak, kötü kokusunu değer kılan kesinlikle mükemmel tadıdır. Ananas benzeri olan tatlının içi ceviz etine benzer. Meyve başına 200 dolar olan Durian başka hiçbir şeye benzemez.

 • 6
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Japon Densuke Karpuzu/ Tanesi: 6.300 Dolar : % 100 Japon yapımı Densuke karpuz, gezegende sadece tek bir yerde, Kuzey Japonya'da Hokkaidu bölgesinde yetiştirilir. Bowling topuna benzeyen ilginç dokusu ve lezzetli tadı ile yoğun siyah renkli son derece nadir bir meyvedir. Her yıl sadece 1.000 adet Densuke karpuz yetiştiriliyor. Karpuz Japonya'da genellikle 250-400 dolar arasında satılmaktadır. Fakat mükemmel görünümdeki Densuke karpuz yaklaşık 4.000 dolara satılabiliyor. 2008 yılında ise bu karpuzun tanesi 6.300 dolara satıldı.

 • 7
 • 11
Dünyanın en pahalı meyveleri
Dünyanın en pahalı meyveleri

Japon Yakut Roman Üzümü/ Salkımı: 6.400 Dolar : Bu kırmızı renkli üzüm sadece Japonya Ishikawa Prefecture'de yetiştirilir. Her salkım, 20 gram ağırlığında ve yaklaşık% 18 şeker içeriğine sahiptir. Üzümlerin tanesi ise bir masa tenisi topu büyüklüğünde, yani normal üzümden anormal büyüktür. 700 gram ağırlığındaki salkım, 2008 yılında demet başına 910 dolara satıldı. Günümüzde, yaklaşık 100 dolara Tokyo Senbikiya meyve pazarında bu üzümden bulabilirsiniz. Ancak birinci sınıf Yakut Roman Üzümü'nün her biri, en az 30 gram olmalı ve demeti en az 700 gram ağırlığında olmalıdır. Bu durumda olanlar son derece nadirdir ve demeti Kanazawa toptan pazarda 6.400 dolara satılmıştır.

BİZE ULAŞIN