Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve cevap anahtarı kitapçığı yayınlandı! 2020 MEB ile LGS Türkçe, Matematik, İnkılap Tarihi, Fen Bilgisi, Yabancı Dil soruları ve cevapları burada!

Geçtiğimiz hafta sonu uygulanan Liseye Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın soruları ve cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve sabah.com.tr ortak iş birliği ile ve cevapları hakkında tüm merak edilenlere bu başlık altında ulaşabilirsiniz.Bilindiği üzere, LGS sınavı kapsamında öğrencilere Türkçe, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil ve Din Kültürü olmak üzere 50 soru; Matematik ve Fen Bilgisi olmak üzere 40 soru sorulmuştu. Toplamda 90 sorudan oluşan sözel ve sayısal oturumları LGS sınavı soruları ve cevap anahtarı geçen sene olduğu gibi yine sabah.com.tr'de! İşte, 2020 LGS sözel ve sayısal soruları ile cevapları...

LGS soruları ve cevap anahtarı kitapçığı yayınlandı! 2020 MEB ile LGS Türkçe, Matematik, İnkılap Tarihi, Fen Bilgisi, Yabancı Dil soruları ve cevapları burada!

Liseye Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Aday öğrenciler, kendilerine yöneltilen toplam 90 soruya yanıt verdi. Türkçe, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil ve Din Kültürü olmak üzere 50; Matematik ve Fen Bilgisi olmak üzere 40 soru adaylara yöneltildi. İyi bir lise hayali bu sorulara tek tek yanıt veren öğrenciler, 2020 ve cevapları için beklemeye koyulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve sabah.com.tr iş birliği ile LGS soru ve cevap anahtarı yayımlandı

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

PUAN HESAPLAMA MOTORU İÇİN TIKLAYINIZ

MEB LGS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI PDF GÖRÜNTÜLE

Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusunun ardından sabah.com.tr'de 2020 LGS sözel ve sayısal soruları ile cevapları yayımlandı. Öğrenciler, Türkçe, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik ile Fen Bilimleri dersleri soruları ve cevapları hakkında bilgi sahibi olabilir.

İşte, 2020 LGS soruları ve cevapları;

LGS soruları ve cevap anahtarı kitapçığı yayınlandı! 2020 MEB ile LGS Türkçe, Matematik, İnkılap Tarihi, Fen Bilgisi, Yabancı Dil soruları ve cevapları burada!

İŞTE KONU KONU, DERS DERS 2020 LGS SORULARI VE CEVAPLARI!

"Bu soruların her hakkı MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE aittir. Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması, yayımlanması MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN yazılı izni olmadan yapılamaz. Bu yayın izni telif ücreti ödenerek alınmıştır."

SON DAKİKA