Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

 • 1
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

Bu hafta ikisi yerli beş film vizyona giriyor. En dikkat çekici yerli yapım ise yönetmenliğini Bilal Kalyoncu'nun yaptığı "Hep Yek". İşte Fragmanları ile haftanın filmleri.

Hazırlayan: Tuğba GÜNER

 • 2
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

HEP YEK: Yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu'nun yaptığı komedi türündeki bu filmde Fırat Tanış, Gürkan Uygun, Tuna Orhan, İnan Ulaş Torun var karşımızda. Cevat, ünlü bir kabadayının oğludur ve meşhur manken Camilla'ya aşıktır. Onu kaçırmaya karar verir. Camilla'yı kaçırma işini Ziya Baba üstlenir. Şahin'e de paket içindeki Camilla'yı Cevat'a götürme görevini verir. Ama Şahin ne taşıdığını bilmeden yolculuk yapar. Ve yolculuk sırasında da paketi kaybeder. Şahin'in hayatının en zorlu anları başlayacaktır. Bu mafya komedisinin senaristleri ise Bilal Kalyoncu, Suat Özkan, Alper Erze paylaşıyor.

HEP YEK FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 3
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN: Bülent Üstün'ün yazıp çizdiği ve hepimizin tanıdığı Kötü Kedi Şerafettin beyazperdeye uyarlandı. Yetişkinler için ilk uzun metrajlı animasyon olma özelliğini taşıyan filmde Şerafettin'i Uğur Yücel seslendiriyor. Diğer karakterlere ses verenler arasında Demet Evgar, Güven Kıraç, Okan Yalabık, Gökçe Özyol, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın, Yekta Kopan, Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü isimler var. Fare Rıza ve Martı Rıfkı ile mangal keyfi yapmaya hazırlanan Şerafettin aynı gün içinde pek çok sorunla karşılaşır. Ve Rıza dâhiyane bir fikir sunar ortaya; bundan sonra hayvan gibi değil insan gibi düşünecekler ve sorunları çözecekler. Kötü Kedi Şero ve mahallesindeki renkli karakterlerin macerasını çizgi romanda okumak değil de beyazperdede izlemek eğlenceli olacağa benziyor.

KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 4
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

IP MAN 3: Ip Man fanlarının merakla beklediği filmin üçüncü serisi vizyona girdi. Biyografi, dram ve aksiyon türünde olan filme 3 boyutlu seyir de eklenince beklentileri karşılayacağa benziyor. Ip Man, 1950'lerin sonundan sakin bir hayat yaşamaktadır. Oğlu Ip Ching'in okuduğu okul binası oldukça değerli bir arazi üzerindedir ve Amerikalı emlak taciri Frank, o arazinin ne pahasına olursa olsun alınması için adamlarına emir verir. Okulu korumak için Ip ve öğrencileri, bir kez daha çok tehlikeli bir maceraya atılacaktır. Wilson Yip´in yönetmenliğini yaptığı filmde başroldeki Donnie Yen'e ünlü boksör Mike Tyson eşlik ediyor.

IP MAN 3 FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 5
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

TEMEL İLE DURSUN İSTANBUL'DA: Bu hafta sinemalarımız Türk komedi filmleriyle dolacak. İhsan Taş'ın yazıp yönettiği ve Wilma Elles, Alay Cihan, Tahsin Taşkın, Engin Alkan, Esin Civangil'in oynadığı film, bir Temel Dursun hikâyesi. Dursun'un yalanlarına kanıp İstanbul'a gelen Temel, şartların ve burada yaşamanın ne kadar zor olduğunu görür. Karısı Fadime'nin de korkusundan tekrar memleketine dönemeyen Temel'i macera dolu ama eğlenceli İstanbul yaşantısı beklemektedir.

 • 6
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

CAROL: Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan, Amerikan Film Enstitüsü tarafından yılın en iyi on filmi arasına giren Carol, Oscar'da da adaylıklar elde etti. Ses getiren yapıtlar arasına giren filmin konusu ise 1950'lerin Amerika'sında geçiyor. Carol lüks bir yaşantı içinde orta yaşın güzelliğini sürmektedir. Therese ise genç bir tezgâhtardır. Bu iki farklı dünyaya ait kadının yolları Manhattan semtinin lüks bir butiğinde kesişir. Carol Therese'nin güzelliğinden çok etkilenir. Aralarında sınırları değişen bir ilişki meydana gelir. Eşinden ayrılıp kızının velayetini almak isteyecektir ama kocası, bu ikili arasındaki ilişkiden kuşkulanmaktadır. Sıra dışı senaryosu ile dikkatleri çeken filmin yönetmeni Todd Haynes.

CAROL FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 7
 • 11
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)
Haftanın filmleri (5 Şubat 2016)

İFTARLIK GAZOZ: Vizyonda ilk haftasını dolduran İftarlık Gazoz, gişe rakamlarına göre en çok izlenen ikinci film olarak yerini aldı. Yüksel Aksu; Cem Yılmaz, Mehmet Ali Alabora, Macit Koper gibi isimleri bir araya getirdi. Komedi ve dramı bir arada bulacağımız film 1970'lerin bir Ege kasabasında geçiyor. İlkokulu yeni bitiren Adem Gazozcu Cibar Kemal Usta ( Cem Yılmaz ) ile birlikte çalışmaya başlar. Ramazan da başlamıştır ve ailesinden gizli gizli oruç tutar. Ama o sıcakta oruç tutmak ne de zordur. Üstelik camide hoca vaaz sırasında orucu bozmanın 61 gün kefaret gerektirdiğini de söylemiştir. Bir yandan orucunu tutmaya çalışırken bir yandan da yaşadığı yorgunluk ve açlık, susuzluk onun hayaller görmesine sebep olur. Ve yavaş yavaş bir maceranın içine sürüklenir. Ege'nin özgün şivesini duyacağımız bu film Cem Yılmaz ismiyle ön plana çıkarken kendisinin sadece konuk oyuncu olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Sol, sağ ve muhafazakârlara ince mesajlar veren "İftarlık Gazoz" filminin yönetmeni Yüksel Aksu'nun "onunla yüzlerce film çekmek isterim" dediği Cem Yılmaz'ı bambaşka bir rolde izleyecek ve çok şaşıracaksınız.

İFTARLIK GAZOZ FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN