Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin en çılgın CEO'su!

Kaçkarlar'ın zirvesine helikopterle inip kayak yaptı, Şahinkaya Kanyonu'ndan jet ski ile geçti. Doğa sporları tutkunu 'a göre " sınırları içinde yapılamayacak hiçbir spor yok"

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

Spor tutkunu bir anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya gelen, sporu günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak gören 45 yaşındaki , aynı zamanda ünlü outdoor markalarını 'ye getiren bir şirketin CEO'su. İki yaşında yüzmeye, üç yaşında kayak yapmaya başlamış. Çocukluk dönemini "Ben 10 yaşımda, kardeşim Özhun yedi yaşındayken, babam ve annemle birlikte arabanın üstünde sörf tahtasıyla İstanbul'da sörf yapılacak mekan arardık" diyerek anlatıyor.

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

Gençlik yıllarında tenis oynayan, Tenis Milli Takımı'nda yer alan Olgar, bu spordaki başarıları sayesinde aldığı bursla da Florida'ya gitmiş. Burada profesyonel tenisçi olmak istemediğine karar verince de yine tam burs aldığı Denver Üniversitesi'ni bitirip Türkiye'ye dönmüş. Uzun yıllar aile şirketinde çalışan Olgar, şimdilerde ise şirket işlerini hafifletip kendisine iki misyon belirlemiş. Bunu "İnsanları oturmayı bırakıp sokağa çıkmaya motive etmek ve spor yaparken doğru ekipman kullanımını sağlamak" olarak sıralıyor.

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

Olgar'a göre inanılmaz bir oyun parkı. Kimler için mi? Doğayı seven ve doğa sporlarını yapmak isteyen herkes için: "Doğaya, spora ilgisi olan insanın 'Ben şunu yapmak istiyorum' deyip de Türkiye sınırları içinde yapamayacağı hiçbir spor yok. Hatta bunu en üst düzeyde ve en olağanüstü ortamlarda yapabilir.

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

Kayaktan bisiklete... " 'deki imkanlara sahip dünyada sadece birkaç ülke olduğunu söyleyen Olgar, "Fransa, Yunanistan ve İspanya'nın toplam kıyılarına eş kıyılara sahip. Fransa, Avusturya ve İsviçre Alpleri'nin ise tamamına" diyor. Olgar, okuduğu bir yazıdan da bahsediyor.

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

Yazı ormanda vakit geçirmenin önemi üzerine: Japonya'dadoktorlar büyükşehirlerin koşuşturmacasından bunalanlara forest bathing'i öneriyormuş. Yani orman banyosu. Haftada üç gün ormana gideceksin. Ormanın içinde duracaksın."

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

ŞAHİNKAYA KANYONU BÜYÜLEYİCİ

Olgar'ı yakalamışken kendisinden 'de doğa sporlarına uygun, az keşfedilmiş rotaları anlatmasını istiyoruz. İşte önerilerinden bazıları...

Türkiye'nin en çılgın CEO'su!

Kaçkarlar: Kaçkarlar'ın farklı zirveleri var. Biz beş farklı zirveye helikopterden iniş yapıp orada kayak yaptık. Muhteşem bir deneyimdi.

BİZE ULAŞIN