Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uygulaması nedir, nasıl indirilir? Hayat Eve Sığar aplikasyon programı indirme işlemi

corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında uygulamasını devreye sokuyor. Bakan Koca günlük olarak corona virüsü tablosu ile vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısı bilgisi kamuoyuna duyurmaya devam ediyor. Bugün yapılan 40 bin 520 koronavirüs testinden 3 bin 783'sinin pozitif çıktığı bin 822 hastanın da iyileştiğini söylendi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Türkiye'de herkesin telefonuna indirmesi gereken uygulamaya değinildi. Şu an App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebilen uygulama, corona virüsü salgınının kontrol altına alınması ve enfekte olan vatandaşların takip edilmesi için geliştirildi. Aplikasyonu indirmek için harekete geçenler nedir, nasıl indirilir? Sorusuna yanıt arıyor. Buna göre; Sağlık Sığar uygulaması indirme işlemi nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar aplikasyon programı nedir, ne işe yarar?

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl indirilir? Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar aplikasyon programı indirme işlemi

uygulaması nedir, nasıl indirilir? tarafından başlatılan uygulama Play Store ve APP Store üzerinden indirilmesi gerekiliyor. Her gün vaka, entübe ve iyileşen sayılarını duyuran yetkililer yeni uygulama sayesinde corona virüs salgınını kontrol altına alabilmek için pozitif vakaların daha verimli takip edilmesini sağlayacak. Öte yandan aplikasyon programı harita üzerinden hastalığın yoğun olarak görüldüğü riskli bölgelere yaklaşıldığında vatandaşlar uyarılacak. En güncel verilerle KOVİD 19 ölümcül salgınına karşı kullanılacak olan teknolojik uygulama böylelikle vatandaşa kolaylık sağlamış oluyor. Peki nedir, ne işe yarar ve nasıl indirilir? İşte, Sağlık Sığar aplikasyon programı indirme işlemine dair tüm bilgiler…

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİR, NASIL İNDİRİLİR?

Ülkemizde corona virüsü tedbirleri kapsamında bir dizi önlemler alınmaya devam ediyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Bu uygulama yeni tip corona virüs salgını konusunda vatandaşı bilgilendirmek, yönlendirmek ve salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi.

Akıllı Telefonlar İçin Koronavirüs Uygulaması "Hayat Eve Sığar"

Hayat Eve Sığar uygulamasıyla vatandaşların Corona virüsünden korunması amaçlanıyor. Corona risk haritası görevi gören uygulama sayesinde yakınlarınızdaki riskli bölgeleri öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğuna bakabilirsiniz.

Konuya dair detaylı bilgiler için haberimizin devamını ziyaret edebilirsiniz

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl indirilir? Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar aplikasyon programı indirme işlemi

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİR, NE İŞE YARAR? CORONA VİRÜS ÖNLEMİ ARTIYOR

Doğrudan tarafından geliştirilen uygulaması korona virüsü salgınının kontrol altına alınması ve enfekte olan kişilerin takip edilmesi için geliştirildi. Uygulama, yaklaşık 4 MB'lık bir dosya boyutuna sahip ve saniyeler içinde cihazınıza iniyor. Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza "Bu uygulama seni ve çevrendekileri korona virüsünden korumak için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir" mesajı çıkıyor.

Vatandaşlar, sayesinde;

İstenilen sıklıkta güncel veriler esas alınarak hazırlanmış Covid-19 testini doldurarak durumu hakkında bilgi alabilecek.

Ailesini veya sevdiklerini (izin vermeleri halinde) 'Ailem' sekmesindeki listeye ekleyebilecek ve durumları hakkında bilgi sahibi olabilecek. Böylece riskli bir durumla karşılaşmadan önce önlem alabilecek.

Konum servislerine izin verildiğinde uygulama vatandaşı riskli bölgelere yaklaştığında uyaracak ve haritada anlık olarak yaklaşmaması gereken alanları gösterecek.

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl indirilir? Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar aplikasyon programı indirme işlemi

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

uygulaması App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Kullanıcı hesabınızı doğrulamak için ise telefonunuza bir kod gönderilecek. Hesabınızın doğrulanması, sizi uygulamanın daha iyi yönlendirmesine ve riskli bölgelerden korunmanıza yardımcı olacaktır.

UYGULAMADA NELER VAR?

Anlık olarak online COVID-19 testi yapılmasına da olanak sağlayan uygulama, pandeminin yayılmasının önüne geçecek. Hayat Eve Sığar uygulamasında; hastane, eczane gibi sağlık hizmetlerinin nerede olduğunun yanında market zincirleri, metro, duraklar gibi ulaşım araçlarının ta bilgisi bulunuyor. Uygulamada temelde, bulunduğunuz bölgede evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluk oranları gösteriliyor. Konum servisine izin verildiği takdirde, salgının yoğun olduğu bölgelere yaklaşıldığı durumlarda uyarı verecek ve harita üzerinden yaklaşılmaması gereken bölgeleri gösterecek. Ayrıca ülkedeki güncel vaka oranları da belirtilecek.

Ailem bölümü da bulunan , yakınlarınıza ait verileri de takip etmenize olanak tanıyor. Bunun için, yakınlarınızın da uygulamayı indirip kaydolduktan sonra sizin gönderdiğiniz takip isteğine onay vermesi gerekiyor.

SON DAKİKA