Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''ya ziyaretçi akını

Kadıralak Yaylasında her yıl nisan ayında açan çiçekleri bu yıl da yaylayı mora boyadı. Her yıl sadece 3 hafta görülebilen bu çiçekler, son yıllarda ziyaretçi akınına uğruyor. Geçen yıl gelip bu yıl da aynı manzarayı görmek isteyenler de var. İşte , diğer bir adıyla 'dan gelen son görüntüler...

'Mor yayla'ya ziyaretçi akını
'Mor yayla'ya ziyaretçi akını

'un ilçesinde, her yıl nisan ayında açan, 'Uluslararası Bern Sözleşmesi' gereği korunan, ince, uzun yapraklı '' çiçeğinin yetiştirildiği ve yörede '' olarak bilinen , eşsiz manzarası ve mor rengiyle ziyaret edenleri hayran bıraktı.

'Mor yayla'ya ziyaretçi akını

Ortaya çıkan görsel şöleni izlemek isteyenler, hafta sonu yaylaya akın etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

'Mor yayla'ya ziyaretçi akını

Yalnızca 3 hafta görülebilen '' çiçeklerinin ezilip, kaybolmasından tedirgin olan bazı yayla sakinleri, bahçelerinin etrafını çitlerle çevirerek, önlem aldı.

'Mor yayla'ya ziyaretçi akını

İlçeye 9 kilometre uzaklıkta bulunan, yaklaşık 1300 metre yükseklikteki 'nın ilkbaharla '' çiçeklerinin açmasıyla mor örtü ile kaplanması, güzel görüntüler oluşturdu. İlkbaharın gelişini simgeleyen çiçeklerin açmasıyla yeşilin birçok tonunu barındıran yayla, 'mavi yıldız' çiçekleriyle renk cümbüşüne dönüştü.

'Mor yayla'ya ziyaretçi akını

Her yıl nisan ayında açan, 'Uluslararası Bern Sözleşmesi' gereği korunan, ince, uzun yapraklı '' çiçeğinin yetiştirildiği yaylanın mor renge bürünüp, toprağını denize çeviren görüntüsü, yaylayı ziyaret edenleri hayran bıraktı.

'Mor yayla'ya ziyaretçi akını

Sadece 3 hafta süreyle görülebilen '' çiçeklerinin ezilip, kaybolmasından tedirgin olan bazı yayla sakinleri, bahçelerinin etrafını çitlerle çevirerek, önlem aldı.

BİZE ULAŞIN