Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim dünyasında dijital fetih dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı 'Fatih' projesi kapsamında Adana'daki 3 okulda bin 67 öğrenci ve 141 öğretmene tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurt genelinde başlattığı Fatih projesi kapsamında Adana'dan seçilen 3 pilot okulda öğrenciler ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. Hasan Adalı Lisesi'ndeki dağıtım törenine Vali Hüseyin Avni Coş da katıldı. Öğrencilere "Devletimiz sizin daha iyi eğitilmesi için bütün gücünü zorluyor. Siz de daha çok çalışmalısınız" diyen Coş, öğretmenlerle de toplantı yaptı.

YEDEK TABLETLER

Projenin Adana uygulamasında Hasan Adalı Lisesi İMKB Öğretmen Lisesi ve Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tablet bilgisayar dağıtıldı. Bu okullarda toplam bin 67 öğrenciye ve 141 öğretmene tablet bilgisayar verilirken, yedek olarak da okullara 64 tablet teslim edildi. Ayrıca okullara 95 etkileşimli tahta verildi.

DAHA İYİSİNİ BEKLİYORUZ
Hasan Adalı Lisesi'nde öğrencilere tabletlerini veren Vali Hüseyin Avni Coş, burada gençlere sorular sorup onlarla sohbet etti. Öğrencilerin sevgi gösterilerinde bulunduğu Vali Coş, dijital teknolojiden yararlanacak gençlerden daha iyi başarılar beklediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim dünyasında dijital fetih dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN