Kızkalesi Akdeniz Oyunları'na hazır

Giriş Tarihi: 26.3.2013

Silifke'ye bağlı Kızkalesi beldesi haziran ayını bekliyor. Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, "2013 Akdeniz Oyunları için hazırız" dedi

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı turistik Kızkalesi beldesi Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, haziran ayında başlayacak 2013 Akdeniz Oyunları için sektör olarak hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Çalışkan, bu yıl sezon açılışının 15 Nisan'da yapılacağını belirtti. Çalışkan, oyunlar kapsamında Kızkalesi'nde gerçekleştirilecek olan plaj voleybolu karşılaşmaları öncesinde Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz'ın sık sık beldeye gelerek hazırlıkları yerinde incelediğini belirtti. Plaj voleybolunun Kızkalesi'nde yapılmasının tanıtım için son derece önemli olduğunu vurgulayan Çalışkan, "Oyunlar kapsamında 24 ülkeden 5 bine yakın sporcu ve yabancı basın mensuplarının turizm beldesi Kızkalesi'ne gelmesini bekliyoruz. Çevredeki turistik yerleri gezen sporcu ve basın mensupları gördüklerini ülkelerinde anlatacak" diye konuştu.

DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK

Deniz içinde bir kalenin dünyada eşinin olmadığını ancak bu güzelliğin yeterli derecede tanıtılamadığına dikkat çeken Çalışkan, "Ocak, şubat ve mart aylarında dünyanın her yeri kar altında kalırken Kızkalesi'nde vatandaşlar denize girdi. Yazın ise sahil tıklım tıklım insan kaynıyor. Ama burasının bu güzelliğini tanıtamıyoruz, Akdeniz Oyunları ile bu eksikliği gidereceğimizi umut ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızkalesi Akdeniz Oyunları'na hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN