Çinliler Adana'yla ortaklık peşinde

Giriş Tarihi: 30.3.2013

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret eden Çin heyeti üyeleri, Çukurova'yla ekonomik ilişkileri güçlendirmek istediklerini vurguladı

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Büyükelçi Vekili Wang Xionning, Ekonomik ve Ticaret Ataşesi Fang Guo, Türk-Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Derneği ve Çin 11. Dönem Onursal Milletvekili Zeyneş İsmail Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Sekreteri Demokan Eren'in de hazır bulduğu ziyarette Zeyneş İsmail, Türkiye ile Çin arasında eski ve köklü bir ilişki olduğunu vurguladı.

İŞ BİRLİĞİ YAPABİLİRİZ
Zeyneş İsmail, iki ülke ilişkilerinin daha da gelişmesini istediklerini belirterek, dernek olarak bu konuda çalışma yaptıklarını anlattı. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçi Vekili Wang Xioning de yaptıkları ziyaret ve temasların ilişkilerin gelişmesine katkı koyacağına inandığını belirtti. Xioning, "Adana'da çeşitli temaslarda bulunduk. Çin'in yatırım politikası ile iş birliği olanaklarını konuştuk. Birçok konuda iş birliği yapabiliriz. Bundan sonra ilişkilerimiz daha da gelişecektir" dedi.

ÇUKUROVA'YI TANITTI
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çin Heyeti'ne Çukurova ile ilgili bilgi veren Zihni Aldırmaz, Çukurova'nın önemli bir bölge olduğunu ve merkezinin de Adana olarak kabul edildiğini kaydetti. Çin ile ilişkilerin gelişmesinden mutluluk duyacağını bildiren Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin geçtiğimiz aylarda Çin'e gezi yaptıklarını da söyledi. Ziyarette Aldırmaz ve Çin heyeti karşılıklı hediyeler verdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinliler Adana'yla ortaklık peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN