İki güvenlikçi sanki sır oldu

Giriş Tarihi: 9.4.2013

Gaziantep'te bir bankanın 7 milyon eurosu ile sırra kadem basan 2 güvenlik görevlisini yakalamak için kurulan özel ekip çalışıyor ancak soygunculardan hâlâ bir haber yok

Gaziantep'te bir bankaya ait içinde 7 milyon euro para bulunan 2 çanta ile birlikte kayıplara karışan güvenlik görevlisi Mehmet Vatan ve Gökhan Arnavut'tan hala bir ses yok. Soyguncuları yakalamak için kurulan özel ekip aralıksız çalışıyor. Elde edilen tüm bilgiler büyük bir titizlikle incelendi, soyguncuların temas kurabileceği kişiler teknik ve fiziki takibe alındı, onlarca adrese baskın yapıldı ve güvenlik kameraları tek tek incelendi ancak soygunculara izine rastlanamadı.

ÖZEL EKİP ÇALIŞIYOR
Polis, zanlıların yakalanması için iki güvenlikçinin ailesi ile bazı arkadaşlarına ait çok sayıda adrese baskınlar düzenlerken, bu kişilerin ifadelerine başvurdu. Kendilerine ait pasaportları olmayan zanlıların sahte pasaportla yurt dışına kaçış ihtimalleri üzerine bütün sınır kapıları ile havalimanlarına zanlıların fotoğrafları ve kimlik bilgileri gönderildi. Polis, Türkmenler Caddesi'ndeki tüm işyerlerine ait kamera görüntüleri ile MOBESE kayıtlarını da inceleme altına aldı.

"MUTLAKA HATA YAPACAKLAR"
Üst düzey emniyet yetkilisi, bu tür olaylarda zanlıların kesinlikle hata yapacağını belirterek, "İki güvenlik görevlisi bugüne kadar çok profesyonel hareket ettiler. Aradan 13 gün geçti. Ne aileleriyle, ne de arkadaşlarıyla irtibat kurmadılar. 2 gün önce Konya'da meydana gelen soygunda failler hemen ülkeyi terk etmek için Mersin'e gidince yakalandılar. Gaziantep'teki soygunun failleri ise hala hareket etmedi. Kent merkezinde olduğundan eminiz. Mutlaka bir hata yapacaklar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki güvenlikçi sanki sır oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN