Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hizmet önceliğimiz sosyal hayat düzeni"

Görevde olduğu 3 yılın değerlendirmesini yapan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, hizmette önceliği kentin trafiğini ve sosyal yaşamı düzenlemeye verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 27.6.2013
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, görevde olduğu 3 yıl 10 günlük süre zarfında 16 yeni bulvarı hizmete sunup, mevcutları düzenlediklerini söyledi. Düzenlenen basın toplantısında tasarrufa dayalı istişare ederek çalışmayı ilke edindiklerini anlatan Aldırmaz, önceliği zorunlu ihtiyaçlara verdiklerini belirterek, "Adanalıların sosyal yaşamını kolaylaştıracak projeler ürettik" dedi.

MECBURİYET CADDELERİ

Seyhan Otel'de düzenlenen basın toplantısında, konuşmasına geçmiş belediye başkanlarına teşekkür ederek başlayan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Kentte geometri hataları var. Resmi kurumlar yüzünden Küçük Saat, Abidinpaşa ve Kuruköprü'yü kapsayan mecburiyet caddelerini günde 400 bin insan kullanıyor. Öncelikle bu yoğunluğu azaltmak gerekiyordu. Kısmen de olsa başardık" diye konuştu.

YOLLAR BİRLEŞECEK
Şehir içi trafiği rahatlatmak için 3 yılda 30 yeni köprü inşa ettiklerini ifade eden Aldırmaz, ana arterlerde devamlılığı sağlayacak projelerle, Atatürk Caddesi'ni Kenan Evren'e, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nı havalimanına bağlayacak çalışmaların son sürat devam ettiğini vurguladı. Zihni Aldırmaz, Ziyapaşa Bulvarı ile D-400'ün kesiştiği noktadaki tıkanmanın da alt geçitle çözüme kavuşturulacağını dile getirdi. Aldırmaz, Güney Kuşak Bulvarı'nın güneyinde de imara izin vermeyeceklerini belirtti.

Altyapı neredeyse yenilendi
ASKİ'nin, kentin altyapısını neredeyse yenilediğini belirten Aldırmaz, "946 km. içme suyu, 64 km. kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesi ile 105 km. ana kolektör döşedik. Hizmetlerimizi geliştirmek için araç filomuza 15 yeni iş makinesi, 20 katı atık TIR'ı, 6 yol süpürme aracı ekledik. Günde 80-100 noktada hizmet üretiyoruz. Düsturumuz, açık ve şeffaf olacağız; yasal yapacağız, çabuk yapacağız. Başarımızın sırrı burada" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hizmet önceliğimiz sosyal hayat düzeni"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN