Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Konukoğlu: Büyüme artarak devam edecek

Giriş Tarihi: 17.9.2013
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, Temmuz ayında sanayi üretim endeksinin beklentilerin çok üstünde gelmesinin Türkiye açısından olumlu bir gelişme olduğunu vurgulayarak, "Üçüncü çeyrekte büyümemizin hızlı bir şekilde devam edeceğini, yılsonunu yüzde 4'ün biraz üzerinde kapatacağımızı düşünüyorum" dedi. Konukoğlu, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminin bir önceki aya göre yüzde 0,9 arttığını hatırlattı.

BAYRAM ETKİSİ VAR

Temmuz sanayi üretim rakamlarının beklentilerin üzerinde geldiğini belirten Konukoğlu, "Arındırılmamış endeks yüzde 5.8 çıktı. Bu, Türkiye açısından çok olumlu bir gelişme. Öbür taraftan arındırılmış rakam da yüzde 4,6 gelince, üçüncü çeyrekte de büyüme hızlımız bir şekilde devam eder. Önümüzdeki dönemde Suriye'den kaynaklanan bir sıkıntı olmadığı takdirde bu yıl yüzde 4.5 civarında büyürüz" dedi.

EN AZ YÜZDE 7 OLMALI

Gaziantep'te 5. Organize Sanayi Bölgesi'nde arsaların tamamının dağıtıldığına dikkati çeken Konukoğlu, "Türkiye'nin en büyük OSB'si haline geldik. Yatırımcılarımız yer bulamıyor. Hem içerden hem dışarıdan gelen yatırımcılarımız var. Büyümeye yönelik yüzde 4,5 dememizin sebebi, kendi bölgemizde olan hareketlilik bize bunu gösteriyor. Eğer 2023 hedeflerini ortaya koyuyorsak, o zaman yıllık büyümemizin yüzde 7'nin altında olmaması lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Konukoğlu: Büyüme artarak devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN