Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep– Erbil arasında karşılıklı uçuş başladı

Irak Havayolları Gaziantep – Erbil uçuşları başladı. Haftada iki gün gerçekleşecek olan uçuşlara işadamları ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Irak Havayolları'nın Gaziantep- Erbil arası karşılıklı uçuşları başladı. İlk uçuş 15 Eylül'de gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Pazar günü Irak Havayolları'na ait CRJ 900 tipi uçağın saat 20.45'te Gaziantep Havalimanı'na inişini Irak'ın Gaziantep Başkonsolusluğu yetkilileri ve Irak Havayolları'nın Türkiye temsilciliğini yapan Miad Tur yetkilileri karşıladı.

PASTA KESEREK KUTLADILAR

Uçağın piste inişi sırasında su takı gösterisi düzenlendi. Karşılamanın ardından ilk seferin gerçekleşmesi pasta kesilerek kutlandı. Uçuşların bölgede bir hareketliğe sebep olacağını belirten Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Sabah Al Dabbagh, özellikle iş adamlarına çok kolaylık sağladıklarını belirtti. Dabbagh, "Gaziantep Başkonsolosluğu olarak Gaziantep -Erbil uçak seferlerinin, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan iyi bir neticeye ulaşacağına inanıyoruz. Önceden iş adamları Gaziantep'ten Irak'a gitmek istediklerinde karayolunu kullanmak zorunda kalıyorlardı ve en az bir günlerini alıyordu. Şimdi bir saatte Erbil'den Gaziantep'te olacaklar. Bunun da iyi bir başarı olduğunu düşünüyorum" dedi. Irak Havayolları Türkiye temsilciliğini yürüten Miad Tur Genel Müdürü Şebnem Aslı Topçu ise aylar süren çalışmanın neticesini aldıklarını vurguladı. Perşembe ve Pazar günleri yapılacak uçuşlarda Erbil'den kalkış saat 20.00'de, Gaziantep'ten kalkış ise saat 22:00'de gerçekleşecek. Gaziantep - Erbil arası bilet fiyatları ise tek yön 263 dolardan satılırken, gidiş dönüş bilet fiyatları 380 dolar olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep– Erbil arasında karşılıklı uçuş başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN