Edeler diyarından şehitler mekânına

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği 'Edeler Diyarından Şehitler Mekanına' projesi ile 75 lise öğrencisi Çanakkale'ye gönderildi

Giriş Tarihi: 29.9.2013
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Edeler Diyarından Şehitler Mekanına' projesi kapsamında 75 öğrenci, İstanbul ve Çanakkale gezisine gönderildi. Nurhak Lisesi 11 ve 12'inci sınıf öğrencilerinden oluşan 75 kişi İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinden uğurlandı. Emniyet Müdürü Metin Aşık, Kahramanmaraş'tan şehitler diyarı Çanakkale'ye gidecek öğrencilerden, oraların tarihi değerlerini anlamalarını istedi.

MEDENİYET GÖTÜRDÜLER

Bu coğrafyada kardeşliğin tarih boyunca devam ettiğini belirten Aşık, "İnsanlık adına tarihte insanlarımız, insanlık dersi verecek şekilde, sömürge yapmadan, gittikleri yerlere medeniyet götürmüş. Ecdadımızın, medeniyet götüren geçmişimizin, onurlu tarihini geleceğe taşıma, rol ve model olma adına çok önemli bir dönemi geçireceksiniz" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan da emniyet teşkilatına teşekkür etti.

TÜRKİYE'NİN ZENGİNLİĞİ

Birlikte olmanın en temel öğesinin cömertçe sevmekten geçtiğini vurgulayan Alkan, "Hacı Bektaş- ı Veli'den Pir Sultan Abdal'a, Mevlana'dan Yunus Emre'ye kadar bu değerler Türkiye'nin zenginliğini oluşturuyor. Bu değerleri yerinde görmek, öğrencilerimiz için güzel ve anlamlı bir davranış olacaktır" diye konuştu. Konuşmaların ardından öğrenciler Çanakkale'ye uğurlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edeler diyarından şehitler mekânına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN