Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderunluları bıktıran çalışma

İskenderun'da uzun süreden beri devam eden ve bir türlü tamamlanamayan alt yapı çalışmaları vatandaşları canından bezdirdi. Kent merkezinde esnaflar isyan noktasına geldi

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaklaşık 4 yıl önce başlatılan içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları bitmek bilmiyor. Proje çalışmalarını üstlenen firmanın belirli bir program dahilinde çalışmadığını, belediyenin ise bu çalışmaları denetlemediğini öne süren vatandaşlar, "Firma yetkililerine gidip çalışmaların ne zaman biteceğini soruyoruz ama olumlu bir yanıt alamıyoruz. Ne olacak halimiz, bu kente sahip çıkacak kimse yok mu" diyorlar.

SU GÖLETLERİ OLUŞUYOR

Kent merkezi adeta savaştan çıkma bir görünüm içinde. Ana caddeler dev çukurlardan geçilmiyor. Güneşli günlerde tozdan, yağmurlu günlerde ise çamurdan geçit vermeyen cadde ve sokakların hali içler acısı. Su şebekesi için kazılan yollar, borular döşendikten sonra kapatılıyor. Ancak bir süre sonra bu kez de enerji nakil hattı için ya da doğalgaz çalışmaları için yeniden kazılıyor. Adliye kavşağında 2 aydır süren çalışmalar bitti ancak yağmur yağdığında bölgede dev su göletleri oluşuyor.

SİFTAH ETMEDEN KAPANIYOR
Alt yapı yatırımlarına itiraz etmediklerini ancak plansız yapılan çalışmalar yüzünden aylardır sıkıntı çektiklerini söyleyen İskenderun halkı, "Belediye yönetimi maalesef sınıfta kaldı. Şehir merkezinde yapılan çalışmalar başlamadan önce birimler bir araya gelip yapacakları çalışmaları masaya yatırsa ve bunlar bir program dahilinde yapılsa kimse mağdur olmaz. Kent merkezindeki esnafın hali harap. Siftah etmeden dükkanını kapatanların sayısı hayli fazla" diye dert yandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderunluları bıktıran çalışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN