Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkla ilişkilerin devleri buluştu

Giriş Tarihi: 28.10.2013

Türkiye'nin ilk halkla ilişkiler ağı PR Platform Türkiye'nin İstanbul buluşması neşeli bir ortamda gerçekleşti

Türkiye'deki önemli halkla ilişkiler şirketlerini bir araya getirerek 3 yıl önce Communication Partner öncülüğünde kurulan PR Platform Türkiye'nin İstanbul buluşmaları gerçekleşti. Adana'dan ÖNCÜL:SEFAve Gaziantep'ten Dolphin Prodüksiyon'un da oluşumunda yer aldığı, Türkiye'nin ilk halkla ilişkiler ağı olan PR Platform Türkiye'nin buluşmalarında Anadolu'nun 8 ilinde bulunan platform üyesi ajanslar bir araya gelerek sektörün bugünü ve geleceğini tartıştılar.

ÇÖZÜM YOLLARI ARANDI
Communication Partner öncülüğünde 3 yıl önce hayata geçen Türkiye'nin ilk halkla ilişkiler ağı PR Platform Türkiye İstanbul buluşmasında en önemli gündem maddesi halkla ilişkiler ve sektörün yerelden globale bugünü ve gelecekteki tablosu oldu. PR Platform Türkiye İstanbul buluşmasında üyeler, Anadolu illerinde halkla ilişkiler danışmanlığının uygulanış şeklindeki sorunları tartışarak bu sorunları aşmanın ve ihtiyaca uygun hizmet vermenin yollarını aradı.

İLERLEMENİN YOLU
Yerelden ulusala, ulusaldan globale halkla ilişkiler sektörünün geleceğinin tartışıldığı PR Platform Türkiye İstanbul buluşmasında üyeler özellikle Uluslararası İletişim Danışmanları Birliği'nin (ICCO) 2011 açıklamaları üzerinde de durdu. ICCO'ya göre 80 milyon Euro olan Türkiye halkla ilişkiler danışmanlığı pazarı İtalya, Brezilya ve İngiltere'nin oldukça gerisinde. Platform üyeleri ise bu ülkelerin ekonomik gücüyle yarışır durumda olan ülkemizde sektörü ileriye taşımanın tek yolu olarak Anadolu'ya yayılması ve yerelde de güçlenmesi olduğuna dikkat çekti.

EN YAYGIN AJANS
PR Platform Türkiye İstanbul buluşmasına ev sahipliği yapan Communication Partner'ın Kurucu Ortağı Ufuk Çarşıbaşı "Dünyada iletişim danışmanlığı sektörüne baktığımızda her ülkede ofisleri ya da temsilcilikleri bulunan networkler ile bağımsız ajansları çatısı altında toplayan ağlara sıklıkla rastlarsınız. Türkiye'de pek çok ajans bu ağlara üyedir. Biz coğrafyası ve ekonomisi pek çok Avrupa ülkesine göre daha büyük olan Anadolu'nun çeşitli illerinde en seçkin ajansları PR Platform Türkiye çatısı altında buluşturarak kendi ağımızı kurduk. Bu ağ şu an Türkiye'nin en büyük, en yaygın ve en zengin insan kaynağına sahip ajansı. Bu yapıyı önümüzdeki günlerde daha da zenginleştireceğiz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkla ilişkilerin devleri buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN