Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tünelin ucu göründü

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Boğsak Tüneli'ni de kapsayan Mersin- Antalya sahil yolunda sona yaklaşıldığını belirtti

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin-Antalya Sahil Yolu üzerinde yapımı devam eden Boğsak Tüneli'nde incelemelerde bulundu. Yol yapımının büyük bir hızla devam ettiğini ifade eden Vali Güzeloğlu, Boğsak Tüneli'nin duble yolun ilk tüneli olduğunu belirtti. Güzeloğlu, "Boğsak Tüneli, sahil yolu üzerinde yapılacak olan 18 kilometrelik 22 tünelin ilki konumunda. Ulaşım aksını 3 bin 700 metre kısaltacak, ulaşım süresini de 35 ila 40 dakika düşürecek" dedi. Tünelin bir gidiş ve bir geliş olmak üzere iki tüp şeklinde yapıldığını, trafik güvenliği ve seyir keyfi açısından büyük bir önem taşıdığını söyleyen Vali Güzeloğlu, söz konusu tünelin havalandırma, ışıklandırma ve kavşak düzenlemesi dahil teknik olarak 1 ay sonra açılacağını belirtti. 2 kenti birbirine yaklaştıracak olan Mersin-Antalya Sahil Yolu'nun tamamlanmasıyla birlikte kente birçok katkısının olacağının altını çizen Güzeloğlu, "Bu büyük yatırım tamamlandığında ilimiz ve ülkemizin bölgesel kalkınmasına katkı sağlayacak" diye konuştu.

GEÇİŞ RAHATLAYACAK
Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost ise, Boğsak Tüneli'nin bin 570 metre uzunluğunda olacağını söyleyerek, "Tünelimiz ulaşım süresinin kısalması, emniyet ve konfor bakımından üst düzey bir ulaşım rahatlığı sağlayacak. Aydınlatma ve yangın söndürme ekipmanları tamamlanmış durumda. Trafo, asfalt ve kavşak çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Şimdiye kadar ulaşımda büyük sıkıntıların yaşandığı Akdere geçişi de böylelikle rahatlamış olacak. Mersin-Antalya Sahil Yolu tam olarak bittiğinde, yaklaşık 9 saat süren Mersin ila Antalya arası yaklaşık 5 saate inecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tünelin ucu göründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN